• چهارشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 928-4892-5
  • خبرنگار : 07
  • منبع خبر : سایت ایسنای کشور

سعادت استاندار آذربایجان غربی شد+معرفی و سوابق

رکوردار پرسابقه ترین استاندار کشور به سمت استاندار آذربایجانغربی منصوب شد

سخنگوی دولت از انتصاب چهار استاندار جدید از سوی هیأت دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: امروز (چهارشنبه) استانداران آذربایجان غربی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و هرمزگان منصوب شدند.

سخنگوی دولت افزود: در جلسه امروز هیأت دولت آقای سعادت به عنوان استاندار آذربایجان غربی، رضایی بابادی به عنوان استاندار کرمانشاه، اوسط هاشمی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان و جادری به عنوان استاندار هرمزگان مشخص شدند.

لازم به ذکر است قربانعلی سعادت متولد روستای قره باغ در حوالی ارومیه است و مدیریت سه ساله در جهاد سازندگی آذربایجان غربی، معاون امور استانهای وزارت جهاد سازندگی، مدیرعاملی شرکت حساب 100 امام (ره) وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرعاملی منطقه آزاد تجاری ماکو از دیگر فعالیت های پیشین استاندار جدید آذربایجان غربی می باشد.

وی با بیش از ۱۵ سابقه استانداری در استان های آذربایجان غربی، لرستان و قم ، معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ،  رکورددار بیشترین زمان استانداری در کشور است که از سال 69 تا 84 خدمت کرده است.

وی از سال 64 تا میانه‌های سال 69 معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی بود و متعاقب این سمت، دوره 15ساله استانداری را آغاز کرد.

سعادت از  سال ۶۰ تا شهریور ۶۲  در سمت مدیر جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی، از  سال ۶۲ تا خرداد ۶۴ معاون امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی ،از ۶۴ تا آبانماه  ۶۹ درمعاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی ، از آبان ۶۹ تا اواخر ۶۹ به عنوان سرپرست استانداری آذربایجان غربی ، از سال ۷۰ تا مهرماه ۷۶   در پست استاندار آذربایجان غربی ،از  سال ۷۶ تا  سال۸۱ به عنوان استاندار قم ، از سال ۸۱ تا سال ۸۴  در سمت  استاندار لرستان و از سال 84 نیز به عنوان مدیر عامل شرکت حساب ۱۰۰ امام ( ره ) وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فعالیت داشته است.

آخرین مسئولیت اجرایی وی پس از روی کار آمدن دولت یازدهم با پذیرش مدیرعاملی منطقه آزاد تجاری ماکو آغاز شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: