• یکشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9312-893-5
  • خبرنگار : 44
  • منبع خبر : خبر پوششی

رونمایی اولین دایره المعارف روستاهای آذربایجان غربی

طی مراسمی از دایره المعارف روستاهای آذربایجان غربی رونمایی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی" محمد امین رضازاده " مدیر کل سیاسی وزارت کشور، در مراسم رونمایی که در سالن آمفی تئاتر نهاد کتابخانه آذربایجان غربی برگزار شد؛ به شرح فرایند تدوین دایره المعارف روستاهای آذربایجان غربی پرداخت و گفت: این دایره المعرف در 18 جلد به چاپ رسیده که از این تعداد 16 جلد مربوط به شهرستان های استان، یک جلد بخش مرکزی ارومیه و جلد دیگر برای بخش های چهارگانه تالیف شده است.
 
مولف دایره المعارف رستاهای آذربایجان غربی افزود: این مجموعه شامل تصاویر ماهواره های ، تقسیمات سیاسی، وجه تسمیه، اطلاعات اقلیمی و جمعیتی، ویزگی های تاریخی، فرهنگی روستاهای آذربایجان غربی است.
 
رضازاده اظهار کرد: ریشه رشد بی رویه شهر ها و سکونت گاه غیر رسمی در حاشیه آن و نابسامانی اجتماعی و اقتصادی، عدم توجه به روستا و فروپاشی حیات روستایی و توسعه همه جانبه جوامع در گرو ساماندهی امور روستا و توسعه آن می باشد.
 
مدیر کل سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه در فرآیند برنامه ریزی و تصمیم گیری جهت نیل به اهداف مورد نظر در توسعه هر جامعه، شناخت موقعیت، دانش، اطلاعات مرجع، امکانات لازم در جهت شناسایی نقاط قوت و ضعف گام اول است تصریح کرد: ارائه اطلاعات پایه در خصوص روستاهاف اطلاعات عمومی در مورد استان، بخش و شهر ها و دسترسی مدیران اجرایی و پژوهشگران، جامعه شناسان، کارشناسان جغرافیا، علوم سیاسی، اقتصاد و کشاورزی از اهداف تدوین این مجموعه می باشد.
 
رضازاده از مولفین مجموعه، محدودیت و نبود فرهنگ ارائه آمار و اطلاعات، نقض، مغایرت آمار، نبود نمونه تحقیق مشابه و منابع کافی  را از مشکلات موجود در تدوین دایره المعارف عنوان کرد.
 
 وی ادامه داد: برای مثال در مورد مرز استان با کشور های همسایه تضاد آمار و اطلاعات وجود داشت و نزدیک به 70 کیلومتر اختلاف در آمار قابل مشاهده بود.
 
لازم به ذکر است دایره المعارف روستاهای آذربایجان غربی برای اولین بار و به همت محمد امین رضازاده و فوزیه حاجی زاده گردآوری شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: