• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-16990-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر تولیدی

توصیه های ایمنی پلیس برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری

فرمانده انتظامی سلماس توصیه ها و نکات ایمنی برای داشتن چهارشنبه سوری بی خطر را تشریح کرد.

سرهنگ حسین رمزی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و ارج نهادن به سنت چهارشنبه سوری گفت: چهارشنبه سوری یکی از سنتهای دیرینه مردم ماست که با رعایت نکات ایمنی و پرهیز از استفاده از مواد محترقه خطرناک میتواند لحظات شیرین و پرخاطره ای برای کودکان و خانواده ها فراهم آورد.

رمزی افزود: در این روز خانواده های عزیز در شادی های فرزندان دلبندشان مشاركت كنند و با تهیه وسایل آتش بازی بی خطر و مفرح همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشند.

وی با اشاره به قطع عضو به عنوان ضایعه ای جبران ناپذیر تصریح کرد: از نوجوانان عزیز خواهشمندیم با احتیاط و پرهیز از رفتارهای پرخطر زندگی را برای خود و دیگران تلخ نكنند و از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی اكیدا خودداری نمایند.

رمزی بیان کرد: نگهداری مواد محترقه و وسایل آتش بازی (حتی وسایل و مواد استاندارد) در نزدیكی وسایل حرارتی و برقی خطرآفرین است و نیز باید مراقب رفتارهای خطرناك و ناهنجار افراد بود و در صورت لزوم مراتب را به واحدهای گشتی نیروی انتظامی و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع داد.

فرمانده انتظامی سلماس خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز از سوزاندن وسایل یا مواد غیر متعارف مانند كپسول گاز، لاستیك و آمپول و استفاده از مواد آتش زا نظیر بنزین، الكل، كاربیت و مانند آن جدا خودداری نمایند و از برپایی آتش در معابر باریك و در نزدیكی پست های برق یا ایستگاههای تقلیل فشار گاز و پاركینگ های عمومی خودداری كنند.

وی اظهار کرد: حتی المقدور با ریختن مقداری خاك در زیر محل برپایی آتش، می توان از آسیب رساندن به سطح آسفالت معابر جلوگیری نمود.

رمزی گفت:  نگهداری مواد محترقه غیر استاندارد از قبیل اكلیل و سرنج، زرنیخ و كلرات، ... غیر مجاز و برخلاف قانون بوده و می تواند خسارات جبران ناپذیری برای خود و دیگران به همراه داشته باشد.

فرمانده انتظامی سلماس ابراز امیدواری کرد مردم با رعایت موارد ایمنی و پرهیز از استفاده از مواد محترقه خطرناک، شیرینی ایام پایانی سال به کام خانواده ها تلخ نشود و شاهد چهارشنبه سوری و نوروزی شاد و توام با آرامش برای شهروندان عزیز باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: