• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-797-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس جهاد کشاورزی ماکو خبر داد:

بهره برداری از پروژه آبیاری نوین ۳۰۰۰ هکتاری در ماکو تاپایان سال

رئیس جهاد کشاورزی ماکو گفت: پروژه آبیاری سه هزار هکتاری شهرستان ماکو از پیشرفت ۸۷ درصدی برخوردار است.

قاسم تاروردی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی در تشریح اقدامات شاخص این اداره طی یک سال، پروژه آبیاری سه هزار هکتاری را یکی از اقدامات شاخص این اداره دانست و گفت: ۵۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات رودخانه های مرزی برای ۱۱۹۸ نفر خانوار هزینه خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه این پروژه از سال ۹۵ شروع شده است و امروزه از پیشرفت ۸۷ درصدی برخوردار است، افزود: تا پایان سال جاری این پروژه به اتمام خواهد.

وی گفت: ۱۳۲ تن برنج، ۵ تن گوشت، ۵ تن مرغ در عید نوروز و ماه مبارک رمضان در شهرستان توزیع شد که مردم و عوامل نظارتی از کمی و کیفی این بحث نهایت رضایت را داشتند.

وی  از برگزاری ۵۹ مورد دوره های آموزشی مهارتی در شهرستان ماکو خبر داد و تصریح کرد: ۸۵۲۴ نفر از بهره برداران بخش کشاورزی و دامی در این دوره‌ها شرکت کردند.

وی جشنواره غذا، طبخ غذای جانوران آبزی و نمایشگاه توانمندی های بانوان را ۳ نمایشگاه شاخص طی سال گذشته برشمرد و گفت: هدف جهاد کشاورزی از برگزاری این برنامه ها ارائه آموزش ها و مشاوره های لازم در کنار به نمایش گذاشتن توانمندی های بانوان شهرستان است.

تاروردی زاده کل محصولات صادراتی و وارداتی از قرنطینه این شهرستان ۵۰۰ تن عنوان کرد و گفت: سیب، هندوانه، مغز پسته، گردو، بادام از شاخص صادراتی بودند که به مقصد کشورهای اروپایی از مرز بازرگان صادر شدند.

وی گفت: ۲۸۵ سند از محل اراضی ساختمانهای فاقد سند با همکاری اداره اسناد و املاک شهرستان طی سال گذشته به همت جهاد کشاورزی شهرستان ماکو صادر شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ماکو همچنین بر تکمیل پرونده ۲۵ روستای شهرستان ماکو جهت رفع تداخل و ارسال آن به کمیسیون استانی اشاره کرد و ادامه داد: بعد از تحویل آن به کمیسیون استانی در موضوع ماده واحده و مراجع قضایی در بحث اختلاف اراضی بین بهره برداران و منابع طبیعی مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی همچنین از توزیع دو میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر نفت و گاز با همکاری شرکت گاز در بین مرغداران، تراکتور داران و دامداران این شهرستان خبر داد.

رئیس جهاد کشاورزی ماکو افزود: همچنین ۱۳۰۰ تن کود نیز در بین کشاورزان توزیع شد که در این بحث نیست هیچ مشکلی وجود ندارد.

تاروردی زاده از اجرای مطالعات اولیه احداث پروژه پرورش ماهی سردآبی در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات توازن منطقه ای برای احداث زیرساختهای پروژه پرورش ماهیان سردابی در منطقه بورالان ماکو اختصاص داده شده است که بعد از اتمام این پروژه آب برگ جدول تامین و در اختیار سرمایه گذاران قرار داده خواهد شد که این پروژه برای بهره برداری ۵۰۰ تن در سال طراحی شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: