• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-15790-5
  • منبع خبر : خبر پوششی
  • چاپ

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

لزوم ساماندهی حاشیه نشینان آذربایجان غربی

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ساماندهی وضعیت حاشیه نشینان استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی سید هادی بهادری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان، موضوع مهم و اولویت دار 42 شهر استان و بخصوص ارومیه را حاشیه نشینی دانست و افزود: روز به روز به تعداد حاشیخه نشینان افزوده شده که این رقم به بیش از 200 هزار حاشیه نشین رسیده که نیازبه ساماندهی و رسیدگی بیش از پیش احساس می شود.

وی تصریح کرد: اقدامات بسیار موثری در جلوگیری از تفکیک زمین‌های لشکر 64 ارومیه در جلوگیری از تبدیل این اراضی به محیط مسکونی و تجاری انجام شده  است که امیدواریم هرچه سریعتر طرح جایگزین که از مطالبات مردمی در ایجاد فضایی عمومی برای شهر است اجرایی شود.

بهادری بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده ارومیه،تکاب،ماکو و خوی، اتمام ساخت و ساز مساکن مهرو رفع نواقص آنها،مطالعه پهنه بندی لرزه ارومیه و تکمیل پروژه های راه سازی را از اقدامات اولویت دار دانست و گفت: متاسفانه راه‌های استان در وضعیت نامناسبی قرار داشته و باید در راستای بهسازی این شریان اصلی به منظور بهره وری از ظرفیت گردشگری و تجارت استان تلاش شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در آستانه پایان کار 10 ساله طرح جامع شهری هستیم گفت: انتظار می رود مقدمات مطالعه طرح جامع شهر ارومیه آغاز شود و تعداد کثیری از تعاونی ها و مردمی که در اطراف شهر وضعیت نابسامانی دارند تعیین تکلیف شوند.

حامد مظاهریان،معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن و ساختمان در ادامه جلسه گفت: با وجود اینکه 54 درصد جمعیت جهان شهرنشین شده و این امار در ایران رشد 74 درصدی را به خود اختصاص داده است لزوم توجه و اصلاح روشهای زندگی را دوچندان می کند.

وی با بیان اینکه بیش از 74 درصد جمعیت آذربایجان غربی شهرنشین شده اند افزود: رشد فزاینده شهرنشینی و توسعه حاشیه نشینی زنگ خطری برای کشور است.

مظاهریان با بیان اینکه طی 5 دهه گذشته کارهای عمرانی آذربایجان غربی،این استان را در معرض شکوفایی قرار داده است تصریح کرد: آذربایجان غربی به جهت گسترش نیروی انسانی، راههای ارتباطی و سطح همبستگی آماده جهش بزرگی است.

به گزارش ایسنا؛ در این مراسم از زحمات دوساله داریوش نصر تقدیر و ابراهیم مبارک قدم به عنوان مدیرکل جدید راه و شهر سازی معرفی شد.


انتهای پیام