• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-12890-5
  • منبع خبر : دریافتی
  • چاپ

معاون استاندار آذربایجان غربی بر لزوم آسیب شناسی و تحلیل حوادث جاده ای تاکید کرد

معاون امورعمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: آمارحوادث جاده ای نگران کننده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی تقی کهوریان در جلسه کمیسیون مدیریت ایمنی راههای آذربایجان غربی با بیان اینکه آمار حوادث جاده ای نگران کننده  است گفت:در بسیای از حوزه های علمی و فنی، تخصصی پس از پیروزی انقلاب شاهد پیشرفت و رشد چشم گیری هستیم ولی در بخش ایمنی جاده ها و کاهش حوادث رانندگی به نتایج مطلوبی دست نیافته ایم و با مشکلاتی مواجه هستیم که باید در این زمینه کارهای مطالعاتی و آسیب شناسی عوامل تاثیرگذار انجام شود.

وی افزود:حوادث رانندگی و آسیب هایی که به خانواده ها و جامعه در اثر فوت یا ضایعات جسمی وارد می شود بسیار جدی بوده و خسارت های هنگفت و تبعات بسیاری را بر جامعه و اقتصاد کشور وارد می سازند که باید بر کنترل و کاهش آن اقدامات اساسی انجام گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گسترش شبکه ارتباطی ، بهبود کیفیت جاده ها،حذف نقاط حادثه خیز، افزایش کیفیت فنی و ایمنی خودروها،اصلاح قوانین و برخورد جدی با متخلفان وحادثه سازان و نهادینه کردن فرهنگ صحیح رانندگی و افزایش آگاهی مردم در این زمینه را از جمله اقدامات لازم درمدیریت و کنترل حوادث رانندگی برشمرد.

کهوریان با اشاره به اجرای مانورهای امداد و نجات جاده ای دراستان ادامه داد:نجات مصدومان در حوادث رانندگی در اولویت اصلی سازمان های امدادی است و باید ضمن ایجاد هماهنگی میان دستگاهها و تجهیز امکانات امداد و نجات، سازمان های مسئول نیز به وظایف خود در نجات مصدومان بسرعت و شایسته عمل کنند.

وی همچنین به پیش بینی های سازمان هواشناسی به آغاز بارش برف و یخبندان از روزهای آینده در تمامی مناطق استان اشاره و برآمادگی نیروهای پلیس راه ، راهدارخانه ها و پایگاههای جمعیت هلال احمر استان درانجام ماموریت های خود تاکید کرد.


انتهای پیام