• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-13290-5
  • منبع خبر : خبر تولیدی
  • چاپ

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی:

دانشجویان با بصیرت و بینش عمیق برای حفظ و صیانت از آرمان های انقلاب هوشیارانه عمل کنند

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: جهاد علمی، بصیرت و خود باوری رسالت امروز دانشجویان ایرانی است و شایسته است دانشجویان در این راستا گام های موثر بردارند .

محمود پوریوسف در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به مهمترین هدف دانشجویان اظهار کرد: هر دانشجو با توجه به هدفی که در زندگی انتخاب می کند، پیش می رود و یکی از مهمترین رسالت ها و اهداف دانشجویان در شرایط امروز با توجه به آرمان های انقلاب و فرمایش مقام معظم رهبری، جهاد علمی است .

وی به لزوم برقراری رابطه علم و صنعت با دانشگاه اشاره کرد و گفت: شهدای راه علم و صنعت هسته ای کشور، نمونه بارز جهادگران علمی هستند که همواره در جهت اعتلای سطح علمی دانشگاه ها و در سطح کلان کشور تلاش کرده اند .

پوریوسف عنوان کرد: وظیفه دیگر دانشجو، دریافت و افزایش بصیرت و آگاهی است چراکه دشمن بیشترین سرمایه گذاری خود را در دانشگاه ها کرده است و این دانشگاه ها هستند که مورد هجمه دشمنان بوده از این رو دانشجویان باید هوشیار باشند .

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان فرزندان این کشور هستند که نقش بسیار مهمی در رشد و شکوفایی این جامعه دارند و لازم است در عرصه های مختلف جامعه حضور یابند .

وی نقش دانشجويان در تحولات مهم سياسی و اجتماعی را بسيار مهم دانست وگفت: ظرفیت بالای مناسبات و تاثیر گذاری دانشجویان است که می تواند زمینه ساز بسیاری از تحولات و جهت دهی های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باشد .

پوریوسف با اشاره به لزوم فعاليت‌های اجتماعی، فرهنگی و سياسی دانشجويان خاطرنشان کرد: لازم است دانشجویان در دوران دانشجويی علاوه بر تحصيل و فعاليت های علمی، در عرصه های ديگر نیز حضور داشته باشند .

وی تصریح کرد: از شیوه های نظام استکباری برای ضربه زدن به انقلاب مورد هدف قراردادن دانشجویان و دانشگاهیان است و بیشتر جنگ نرم را دنبال می کنند به همین سبب در جنگ نرم با رویکرد فرهنگی و با دادن وعده و استفاده از برتری های اقتصادی، فن آوری، نظامی و اجتماعی خود، به تغییر باورهای مردم و مسئولان می پردازند همچنین از فضای مجازی و رسانه ها در تغییر فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و جایگزینی فرهنگ غرب بهره می گیرند .

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: از سوی دیگر، ضروری است دانشجویان با بصیرت و بینش عمیق و درک از شرایط حساس کنونی حاکم بر جامعه و جهان برای مقابله با فتنه های رنگارنگ استعمار با پیروی از خط راستین امام (ره) و رهبری معظم در حفظ و صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی هوشیارانه عمل کنند و این موضوع مسئولیت قشر فرهیخته را بیش از پیش می افزاید .

وی همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: لازمه مقابله با جنگ نرم، تربیت جوانانی مؤمن و انقلابی است و دانشگاه ها مهم ترین نقش را در این زمینه دارند .

پوریوسف در ادامه به میزان اثرگذاری تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: دانشجويان و تشکل‌های دانشجويی نقش بسيار مهم و مؤثری در ايجاد و ارتقاء نشاط سياسی و اجتماعی در دانشگاه‌ها و انتقال اين شادابی به جامعه دارند .

وی افزود: در محیط‌های دانشگاهي با قشر تحصیل‌کرده و فرهیخته‌ای روبرو هستيم كه بسياري از الزامات فعالیت‌های سياسی، فرهنگی و اجتماعی را درك می‌کنند، اگر در اين مراكز علمی بتوانيم فضای گفت و گو و تفاهم را نهادينه نماییم قطعاً اين فضا می‌تواند تأثير خود را بر فضای سياسی جامعه بگذارد و احزاب سياسی نیز می‌توانند از فضايی كه در دانشگاه‌ها حاكم است استفاده و راه گفت و گو را در فضای سياسی كشور دنبال كنند .

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی افزود: اطلاع رسانی صحیح و به موقع نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی در جامعه ایفا می کند .

وی لزوم توجه به امر اطلاع رسانی را با توجه به حجم گسترده اخبار در روز و منابع متفاوت برای دسترسی به آن بسیار مهم ارزیابی کرد و خواستار تلاش بیشتر کلیه اعضاء در این زمینه شد .

پوریوسف اطلاع رسانی و آگاه نمودن مردم نسبت به امور جامعه را از نشانه های توجه مسئولان به افکار عمومی مردم دانست و بیان کرد: توجه مسئولان و اعتماد آن ها به مردم در مورد آگاهی دادن به آنها موجب امیدواری مردم و اعتماد متقابل خواهد شد و خبرگزاری ایسنا در این زمینه فعالیت های خوبی انجام داده و اعتماد سازی کرده است .

 


انتهای پیام