• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-17290-5
  • منبع خبر : خبر تولیدی
  • چاپ

آبگرفتگی 6 منازل شهری و خسارت به اراضی کشاورزی در اثر جاری شدن سیل در سلماس

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران سلماس از آبگرفتگی منازل شهری در اثر جاری شدن سیل در این شهرستان خبر داد.

توحید معصوم زادگان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به بارش شدید رگبار باران و تگرگ بعدازظهر دیروز در سطح شهر سلماس، تصریح کرد: این بارشهای شدید موجب آبگرفتگی معابر شهری و نیز 6منزل مسکونی در کوی آزادگان سلماس شد.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران سلماس با تقدیر از فعالیت مطلوب عوامل شهرداری سلماس در خدمات رسانی به منازل دچار آبگرفتگی اظهار کرد: خوشبختانه با اقدام به موقع نیروهای شهرداری سلماس آبگرفتگی منازل در کمترین زمان برطرف شد.

وی افزود: از اوایل صبح دیروز در پی بارش های شدید باران و جریان شدید سیلاب دررودخانه دیرعلی چای سلماس در مجاورت روستای صدقیان این شهرستان و احتمال بروز خسارت به منازل و اراضی این روستا، اکیپ های مختلف دستگاه های خدمات رسان به همراه 7 دستگاه کمپرسی، 2دستگاه لودر و 2 دستگاه بیل مکانیکی اطلس جهت لایروبی بستر رودخانه و تقویت دیواره های کانال آبی صدقیان به محل موردنظر اعزام شدند.

معصوم زادگان بیان کرد: خوشبختانه با اقدام به موقع و تلاش نیروهای حاضر در صحنه مسیر امنی برای عبور جریانات شدید آب ایجاد شده و از ورود آب به داخل روستا و منازل آن جلوگیری به عمل آمد؛ اما تعدادی از اراضی کشاورزی در روستاهای صدقیان و حبشی دچار خسارت شده اند که اکیپ های مربوطه در حال ارزیابی و برآورد میزان خسارات وارده به این باغات و اراضی هستند.


انتهای پیام