• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-17590-5
  • منبع خبر : دریافتی
  • چاپ

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد:

موقوفات مهاباد به 9وقف رسید

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد گفت: از ابتدای امسال تعداد موقوفات مهاباد به ۹ وقف رسیده و علاوه بر آن، این شهرستان در دو سال پیاپی رتبه برتر کشوری در عملکرد را کسب کرد.

به گزارش ایسنا منطقه  آذربایجان غربی، سیدحسین مقتدر با اشاره به ثبت ۹ وقف در سال جدید در شهرستان مهاباد اظهار کرد: در روزهای اخیر ۶ دانگ یک باب خانه مسکونی توسط واقف خیراندیش"مولود افکانه" به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال جهت سکونت روحانی در روستای"میرده" وقف شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، واقف خیراندیش دیگری به نام"یعقوب دیجور"۶ دانگ یک زمین را برای ساخت خانه عالم در روستای سلیم به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیون ریال وقف کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد افزود: با ثبت این دو وقف جدید، شمار وقف‌های امسال اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد به ۹ وقف رسید و در این ارتباط، شهرستان مهاباد در دو سال پیاپی، رتبه برتر کشوری را در عملکرد و رضایت سازمانی، کسب کرد.

وی در ادامه با تاکید بر سنددار کردن خانه‌های روستایی وقفی بیان کرد: هم اکنون چهار روستای وقفی با بیش از ۴۰۰ خانوار در این شهرستان وجود داشته و در این زمینه، اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد با بنیاد مسکن این شهرستان تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسانده و تا پایان امسال تمامی خانه‌های مسکونی سنددار می‌شوند.

مقتدر با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در این رابطه نیز برنامه جمع‌خوانی قرآن کریم هر روز در مساجد برگزار و از صدا و سیمای مرکز مهاباد نیز پخش می‌شود.


انتهای پیام