• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-3790-5
  • منبع خبر : خبر تولیدی
  • چاپ

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خبرداد:

فعالیت 221 موسسه قرآنی در آذربایجان غربی

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: 20 مراسم جز خوانی قرآن کریم همزمان با ماه رمضان در استان برگزارمی شود.

سجادجعفر زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: همزمان با ماه مبارک رمضان ،20 مراسم جز خوانی و ختم قرآن کریم در سراسر استان برگزار می شود که از این تعداد 4 مراسم در ارومیه و 2 مراسم در خوی برگزار می شود.

جعفر زاده با اشاره به اینکه در رمضان امسال 20 محفل انس با قرآن نیز در سراسر استان برگزار می شود تصریح کرد: در سال گذشته طرح (با قرآن در رمضان) در 13 شهرستان و مراسم جزخوانی و ختم قرآن در سراسر آذربایجان غربی برگزار شد.

 رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی به تعداد موسسات فعال استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر221 موسسه قرآنی در استان وجود دارد که از این تعداد موسسه  150 موسسه قرآنی همه روزه فعالیت دارند و مابقی موسسانت طی جلسات هفتگی به فعالیت های قرانی مشغولند.

 وی ادامه داد: تقریبا 130 خانه قرآن در استان فعال بوده و 80 جلسه دائمی قرآن در طول یک سال در استان برگزار می شود.

جعفرزاده در خصوص برنامه های شاخصی که در سال 96 توسط اداره امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد اظهار کرد: برگزاری برنامه ای به عنوان منادیان وحدت در هفته وحدت و محفل انس با قرآن با حضور اهل تشیع و تسنن،برگزاری 6 محفل انس با قرآن در چالدران، مهاباد، بوکان، پیرانشهر، خوی و سلماس در هفته وحدت،برگزاری کارگاه های آموزشی با عنوان وحدت شاهرگ جهان اسلام در ارومیه ،خوی،نقده و شاهین دژ با حضور نخبگان اهل تشیع و تسنن،مربیان ومدیران قرآنی و شناسایی، سازماندهی وحمایت از جلسات ثابت و تخصصی حفظ قرآن از جمله این برنامه های شاخص بود.


انتهای پیام