• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4291-5
  • منبع خبر : خبر پوششی
  • چاپ

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی:

تاکنون از ظرفیت های معدنی استان به شکل بهینه استفاده نشده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت راه اندازی صنایع پایین دستی طلا در منطقه تکاب تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه  آذربایجان غربی، رضا حسینی در دومین جلسه شورای معادن استان که صبح امروز در محل استانداری برگزار شد، بر لزوم راه اندازی و توسعه صنایع پایین دستی طلا و کارگاههای فعال طلاسازی در منطقه تکاب تاکید کرد.

وی افزود: راه اندازی صنایع پایین دستی طلا در تکاب، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، رونق اقتصادی و اشتغالزایی در منطقه را بدنبال خواهد داشت.

معاون استاندار در ادامه با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت های معدنی استان به شکل بهینه استفاده نشده است، افزود: شورای معادن استان که به ریاست استاندارمحترم تشکیل شده، بدنبال رفع موانع پیش روی توسعه فعالیت های معدنی و بسترسازی در جهت استفاده بهینه از ظرفیت های معدنی استان است.

حسینی همچنین بر لزوم آماده سازی بسته سرمایه گذاری برای بخش معدن استان تاکید کرد و گفت: برای استفاده بهینه از پهنه های معدنی استان، بسته های سرمایه گذاری جهت ارائه به سرمایه گذاران باید آماده شود.

به گزارش ایسنا؛ فعال سازی معدن تیتانیم قره آغاج ارومیه و راه اندازی صنایع پایین دستی آن از دیگر موارد مورد تاکید معاون اقتصادی استاندار در این جلسه بود.


انتهای پیام