• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2390-5
  • منبع خبر : خبر تولیدی
  • چاپ

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی:

انتقال آب از خارج کشور به دریاچه ارومیه منتفی است

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: برنامه ای برای انتقال آب از خارج از کشور به دریاچه ارومیه نداریم.

فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با رد ادای برخی در خصوص طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه از وان ترکیه اظهار کرد: فعلا هیچ طرحی برای انتقال آب از خارج کشور به دریاچه ارومیه مصوب نشده و در صورت نیاز از منابع و حوزه داخلی استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه انتقال آب کانی سیب ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد ادامه داد: با اتمام تونل انتقال آب کانی سیب، سالانه ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد می شود.

سرخوش بااشاره به اینکه تراز فعلی دریاچه ارومیه امروز۱۲۷۰.۷۸ است تصریح کرد: وسعت فعلی دریاچه ۲هزار و ۳۲۲ کیلومتر مربع بوده و حجم فعلی آب دریاچه ارومیه ۲میلیارد و ۸میلیون متر مکعب گزارش شده است.

مدیر دفتر استانی ستاد دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی  با اشاره به اینکه با وجود بارندگی‌های چند روزه گذشته، تراز دریاچه ارومیه افزایش نیافته است گفت: با توجه به اینکه ورودی آب به دریاچه ارومیه وجود ندارد بنابراین شاهد هیچ گونه افزایش تراز آبی نبوده‌ایم.

سرخوش بااشاره به اینکه در سال ۹۷هیچ اعتباری برای ستاد استانی احیای دریاچه ارومیه تزریق نشده گفت: سال گذشته ۳۷۰ میلیارد تومان به کل پروژه های  حوزه آبریز دریاچه ارومیه تخصیصی یافته بود.

انتهای پیام