• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3591-5
  • منبع خبر : خبر تولیدی
  • چاپ

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

زردآلوی آذربایجان غربی گران شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از آغاز برداشت زردآلو از باغ های استان خبرداد.

اسمعیل کریم زاده درگفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: سطح باغ های زردالو در استان به وسعت 4هزار و 400 هکتاراست که امسال پیش بینی ها بیانگر برداشت زرد آلو به میزان 10 هزار تن از سطح باغ های استان را دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رتبه سوم تولید زردآلوی کشور متعلق به آذربایجان غربی است، بیان کرد: ارومیه با بیش از 2 هزار هکتار باغ زردالو بیشترین میزان سطح باغات این محصول در استان را داراست.

وی گفت: 70 درصد از محصول تولید شده به صورت تازه خوری مصرف شده و 30 درصد در صنایع تبدیلی بکار برده می شود.

کریم زاده بیان کرد: ارقام عسگر آباد، اردوباد، شاهرودی، نصیری، تبرزه و سفید مشهد جزو ارقام زردآلوهای موجود در باغ های آذربایجان غربی است.

وی خاطر نشان کرد: امسال به علت خسارت های ناشی از سرمازدگی بهاره و رگبارها و تگرگ باغ های ارومیه و برخی نقاط استان خسارت های فراوانی را متحمل شدند که موجب افزایش قیمت میوه های فصلی شد،هر کیلوگرم زردآلوی درجه یک در بازار ارومیه هم اکنون به قیمت 50 تا 80 هزار ریال به فروش می رسد.

کریم زاده گفت : از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از 2 هزار تن انواع زردالو ، البالو و گیلاس ازاستان به کشورهای کویت، دبی ، هندوستان، روسیه و آذربایجان صادر شده است.

انتهای پیام