• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-13290-5
  • منبع خبر : خبر تولیدی
  • چاپ

مدیر شهرک های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی:

سطح گلخانه های آذربایجان غربی به مرز 1000 هکتار می رسد

مدیر شهرک های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: باموافقت تخصیص آب در 4 نقطه از سطح استان به اراضی موردنظر درراستای احداث مجتمع های گلخانه ای, سطح گلخانه های استان از 1000هکتار فراترخواهد رفت .

سعیدجفایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت: اکنون به لطف خداوند و حضور سرمایه گذاران مستعد درعرصه های گلخانه ای وابسته به شهرکهای کشاورزی,  قسمت وسیعی از شهرکهای گلخانه ای عقد قراردادشده و سرمایه گذاران عزیز در حال اخذ تسهیلات برای تجهیز گلخانه ها و تولید است .

جفایی افزود: تاکنون 520هکتار از اراضی سطح استان برای ایجاد شهرکهای گلخانه ای تخصیص یافته که بطور کلی از پیشرفت فیزیکی 70الی100درصد برخوردارند و باتخصیص آب به عرصه های پیشنهادی در ماه های اخیر و موافقت 528 هکتار در 4نقطه از استان, سطح مجتمع های گلخانه ای از مرز 1000هکتار فراتر خواهد رفت .

وی بیان کرد: اکنون کلیه عرصه های مجتمع های گلخانه ای شهرستانهای تکاب, نقده و مهاباد واگذار شده و برخی شهرستانها نیز در حال سرمایه گذاری و عقدقرارداد هستند .

مدیر شهرک های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی بااشاره به وضعیت شهرک گلخانه ای سلماس تصریح کرد: تاکنون 12میلیارد ریال برای تکمیل پروژه گازرسانی و 10میلیارد ریال نیز اخیرا برای تکمیل شبکه برق شهرک کشاورزی درشک سلماس هزینه شده و اکنون درحال طی مراحل مربوط به عقد قرارداد با سرمایه گذاران است .


انتهای پیام