• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3991-5
  • منبع خبر : خبر پوششی
  • چاپ

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو:

امروزه جوانان باید کارآفرین شوند

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: جوانان امروزه باید کارآفرین شوند.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، غلامرضا سلیمانی در جمع جوانان منطقه آزاد ماکو، جوانان را ثروت و سرمایه های غنی کشور عنوان کرد و گفت: باید جوانان با کم کردن انتظاراتشان، باور قلبی به قدرت همبستگی داشته باشند.

وی ادامه داد: جوان امروزی دیگر نباید به دنبال پشت میز نشینی باشد و قصد کارمندی دولت به سر داشته باشد بلکه باید خود، کار آفرین باشد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو خاطر نشان کرد: بیکاری جوانان، امروز دغدغه تمام کشور است ولی نباید این امر به معضل تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه آثار تاریخی باید زمینه تولید محتوا برای جوان امروزی باشد افزود: جوان ماکویی موظف است با مطالعه دقیق در راستای معرفی صحیح شهر خود تلاش کند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: منابع کشور در دولت تدبیر و امید بسیار محدود است ولی اشتغالزایی که در این دولت ایجادشده در هیچ دورانی رخ نداده است.

وی احداث فرودگاه، احداث۶۰ کیلومتر راه مواصلاتی، ساخت ورزشگاه ها و سالن های ورزشی و پارک های ویژه در شهرستانهای منطقه آزاد ماکو، ساخت ۲۰ کیلومتر راه روستایی و غیره را از جمله پروژه های مهم این سازمان در جهت زیرسازی و بکارگیری جوانان یاد کرد.

وی جذب گردشگر و میزبانی با سیاه چادر و خانه های بومگردی را از جمله مهمترین کارهای آتی سازمان عنوان کرد و گفت: در جشنواره بومگردی و جاذبه های ماکو، در تولید محتوا در فضای مجازی به کمک ویژه جوانان نیاز داریم.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو، روستاها را کانونهای اقتصادی جامعه یاد کرد و گفت: اگر این کانونهای اقتصادی به خودکفایی برسد مشکلی به نام بیکاری جوان نخواهیم داشت.

وی همچنین از مساعدت سازمان در جهت تامین مینی بوس برای اعزام تیمها به مسابقات، تجلیل از مدال آوران و احداث فرهنگسرا در منطقه خبر داد.

انتهای پیام