• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-9590-5
  • منبع خبر : خبر پوششی
  • چاپ

رئیس دانشگاه ارومیه:

سیره علمی امام رضا(ع) باید به یک گفتمان تبدیل شود

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: سیره علمی امام رضا (ع) باید به یک گفتمان تبدیل شود.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی رحیم حب نقی در دومین همایش علمی سیره امام رضا آموزه ها و کارکردها که در سالن همایش های دانشگاه ارومیه برگزار شد افزود: انتظار اساتید و دانشگاهیان از مسئولین امر این است که سیره اولیای دین و امام رضا (ع) باید به حالت علمی و یک گفتمان تبدیل شود.

حب نقی باتاکید به برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی تصریح کرد: در روایتی از بزرگان دین آمده که حضرت مهدی(عج) زمان ظهور خود را با امام حسین(ع) معرفی خواهد کرد و امید است راهپیمایی های عظیم اربعین زمینه ساز ظهور امام زمان باشد.

وی باتاکید به اینکه ایرانیان مسئولیت سنگینی در قبال اهل بیت به ویژه امام رضا دارند و باید قوانین خود را با سیره وآموزه های امام رضا تطبیق دهند، خاطر نشان کرد: باوجود اینکه ما خود را دایه دار دین می دانیم متاسفانه سیره اولیای دین به گفتمان تبدیل نشده و حالت تزیینی دارد.

رئیس دانشگاه ارومیه بااشاره به اینکه امام رضا محور اتحاد ایران و سیره علمی ایشان راهگشای بشریت است اظهار کرد: دانشگاهیان و مسئولان دینی باید سیره علمی امام رضا(ع) را به دنیا و نسل جوان که تشنه سیره علمی اهل بیت هستند معرفی کنند.

وی درخصوص تنوع ادیان و اقوام در ایران ادامه داد: ایران رنگین کمان اقوام و ادیان است و آذربایجان غربی نگین و مرکز ادیان و اقوام است باید این اتحاد به صورت الگو ونماد به دنیا معرفی شود.

 


انتهای پیام