• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-2991-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی:

تعداد مشترکان برق آذربایجان غربی به بیش از یک میلیون مشترک رسید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: یک میلیون و 179 هزار مشترک برق در استان داریم.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی اکبر حسن‌بگلو در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه از لحاظ کمیت برق بالای ۹۹.۹ درصد خانوارها به برق دسترسی دارند گفت: 12 هزار خانوار استان بدلیل محدودیت ها دسترسی نداشته و برق ندارند.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق دار خواهند شد افزود: تعداد روستای برق دار در پایان سال گذشته به 2هزار و 828 روستا رسید .

وی تصریح کرد: پیک بار مصرفی استان ۹۴۰ مگاوات بوده که نسبت به سال قبل افزایش داشته است و تعداد ۲۸۸ فیدر این بار پیکی را مدیریت می کند.

حسن بگلو با بیان اینکه تلفات برق به ۱.۲ تا ۱.۵ درصد رسیده است اظهار کرد:هدف کشوری رسیدن به  تلفات اسمی ۱۱.۶ درصد با وجود برق های غیرمجاز است ولی تلاش داریم این رقم را به کمتر از ۱۰ درصد برسانیم.

وی تصریح کرد: 197 مشترک صنعتی و9700 مشترک کشاورزی با شرکت برای مصرف بهینه همکاری داشتند که ۱۳۸ مشترکصنعتی و 7800مشترک کشاورزی شامل پاداش و تخفیف شدند.

حسن بگلو با اشاره  به اینکه طول خطوط ۴۰۰ ولت استان ۱۲۰۰۰ کیلومتر و طول خطوط ۲۰ ولت ۱۵۰۰۰ کیلومتر است افزود: تعداد چراغ های روشنایی معابر سطح استان 337هزار و389 شعله چراغ است.

وی با بیان اینکه امسال و سال گذشته هیچ خاموشی بابت مصرف زیاد و خارج از فشار شبکه نداشته ایم افزود: رشد بار مصرف در زمان پیک روز ۱۱.۵ درصد و ۱۳.۵ در پیک شب بوده است که برای توان شبکه خطرناک است.

حسن بگلو گفت: با توجه به افزایش دما انتظار مصرف بالای برق را داریم ولی امیدواریم با رعایت شهروندان مشکل کمبود برق و خاموشی برق نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: از تست 440 هزار کنتور 15 هزار کنتور معیوب شناسایی و تعویض شدند.

وی تاکید کرد: یکی از برنامه های ما مناطق ضعف ولتاژ حاد داشتند را برطرف کنیم که تا پایان تابستان همه آن ها را برطرف خواهیم کرد.

حسن بگلو با بیان اینکه متوسط عمر شبکه برق استان ۳۰ سال است  تصریح کرد: هر چند عمر برخی از ترانس های برق ۵۰ سال است ولی مشکلی در خصوص برق رسانی نداریم و در طول سال ۲ بار تمام شبکه مورد بازدید و سالانه ۳درصد شبکه برق آذربایجان غربی بازسازی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: