• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3791-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

معرفی ایستگاه راه آهن سلماس به عنوان پنجمین ایستگاه باز بین المللی‌کشور

ایستگاه راه آهن سلماس از سوی اداره کل راه آهن آذربایجان به عنوان پنجمین ایستگاه باز بین المللی معرفی شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، ‌ایستگاه راه آهن سلماس با کد 0830در 71 کیلومتری مرز ترکیه از سوی راه آهن جمهوری اسلامی جهت حمل و نقل بین المللی محصولات ترانزیتی و صادراتی از ایران در چارچوب مقررات تعرفه TEA  ایستگاه باز بین المللی  اعلام گردید.

اداره كل راه آهن آذربایجان يكي از مناطق شركت راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران است كه بعلت داشتن موقعيت خاص بعنوان شاهرگ راه‌آهن ايران در سه/3 محور تبريز- جلفا، تبريز- رازي و تبريز- مراغه با طول 467 كيلومتر خط اصلي و 204 كيلومتر خط فرعي (صنعتي، تجاري، مانوري) گسترش يافته كه حدود 365 كيلومتر آن در استان آذربايجان شرقي و 102 كيلومتر آن در استان آذربايجان غربي واقع شده است.

 اين ادارة كل داراي 22 ايستگاه است كه چهار/4 ايستگاه آن ( تبريز، سهلان ،ا جلفا ، رازی) بعنوان ايستگاه باز بين‌المللي عمليات و انجام تشريفات گمركي كالاهاي صادراتي، وارداتي و ترانزيت را انجام مي‌دهد.

راه‌آهن آذربايجان با موقعيت خاص جغرافيايي خود و هم‌مرز بودن با كشورهاي تركيه و جمهوري خودمختار نخجوان (آذربايجان) از يك طرف بعنوان پل ارتباطي، شبكه ريلي كشورمان را از طريق تركيه به راه‌آهن اروپا و خاورميانه و از طريق جمهوري خودمختار نخجوان به راه‌آهن كشورهاي قفقاز و ماوراء قفقاز متصل نموده و از طرف ديگر امكان ارتباط راه‌آهن كشورهاي مزبور را به كشورهاي آسياي ميانه (CIS) ، بنادر درياي خزر و خليج فارس و درياي آزاد ميسر مي‌سازد.

به گزارش ایسنا؛ محورتبریز – رازی از گار(ایستگاه) تبريز در کيلومتر 850+735شروع و وبعد از ایستگاه صوفیان در کیلومتر 768 به سمت رازی منشعب میگرددطول این  محور  223 کيلومتر به مرز ترکيه در کيلومتر 600+959 خاتمه پيدا مي کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: