• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-1492-5
  • خبرنگار : 74
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دفاع مقدس و مسائل مربوط به آن نباید با دید سیاسی نگریسته شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: نباید موضوع دفاع مقدس و مسائل مرتبط با آن و شهدا با دید و نگاه سیاسی نگریسته و سنجیده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، رادفر در جلسه ستاد هماهنگی اردوهای راهیان نور شمالغرب استان که امروز در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه سیاسی نمودن مسائل مربوط به دفاع مقدس و شهدا درست نیست و در این دید و نگاه سلیقه های مختلفی وجود دارد لذا با وجود اینکه خود دفاع نمودن سیاسی است ولی موضوع دفاع مقدس و مسائل مرتبط با آن و شهدا به نوعی باید با دید منفعت ملی نگریسته شود.

وی افزود: دفاع مقدس مربوط به همه قشرها است و همه باید تمام توان و تلاش خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی آن به جوانان به کار بست.

رادفر با بیان اینکه علی رغم اینکه کشور ما هیچ وقت متخاصن و طالب جنگ نبوده و همیشه در مقام دفاع از کیان خود بوده است ، گفت : همه تلاش حاکمیت و دولت بر این بوده که با دنیا در صلح و دوستی برآید ولی همچنان دشمنی مستکبران با نظام جمهوری اسلامی ادامه داشته و خواهد داشت.

وی افزود: تضاد و اختلافی که بین ما و دنیای استکباری وجود دارد و مبنا و اصول و ارزشهایی که در کشور ما وجود دارد باعث می شود تا دشمنان همیشه درصدد تضعیف نظام جمهوری اسلامی باشند و در این میان دست به هر توطئه و دشمنی می زنند لذا در چنین شرایطی حفظ روحیه ایثار و از خود گذشتگی لازم و ضروری می باشد.

معاون سیاسی امنیتی استان آذربایجان غربی اضافه کرد : بر این اساس و برای حفظ و استمرار روحیه ایثار و از خودگذشتگی وجود این کاروانها و اردوهای راهیان نور از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رادفر گفت: در دوران دفاع مقدس وقتی موضوع دفاع پیش آمد به دنبال سازمان ، نهاد و شخصیت خاصی نبودند هر کس می توانست برای دفاع از کیان و خاک خود رفت و امروز نیز برای جاری و ساری نمودن این فرهنگ نباید به دنبال دستگاه اجرایی یا نهاد خاصی بود باید هر کسی و هر دستگاه اجرایی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی آن به نسل جوان پا پیش گذاشته و از هیچ تلاشی دریغ نکند.

رادفر اضافه کرد: نسل جوان باید با این مسئله که هم نسل های آنها در سالهای گذشته با وجود کمبودها و نداشته ها و با وجود محاصره های استعمارگران توانستند 8 سال دفاع مقدس را اداره کند.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که امروز موجب همگرایی می شود برگزاری همین اردوهای راهیان نور است، اظهار داشت: حضور جوانان قوم های مختلف در کنار هم در این اردوها خود عاملی برای همگرایی است و نشان می دهد که سالها پیش نیز با این همگرایی در کنار هم از مرز و بوم دفاع نمودند و با ایثار و از خود گذشتگی افتخارآفرینی ها کردند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی همچنین به 7 تیرماه سالروز بمباران شیمیایی سردشت اشاره نمود و از مسئولان ذیربط خواست تا همکاری های لازم را برای برگزاری بهتر مراسم این روز در سردشت را انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: