• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-2794-5
  • خبرنگار : 74
  • منبع خبر : خبر تولیدی

پرتال كودك بزرگترين سرويس اشتراك گذاري محتوا براي كودكان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی از پرتال كودك به عنوان بزرگترين سرويس اشتراك گذاري محتواي فرهنگي مناسب كودك در كشور نام برد.

جواد زاهدی در گفت و گو با  خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی ضمن اشاره به اين موضوع كه پرتال كودك از پاييز 95 به صورت آزمايشي در پنج استان آذربايجان‌غربي، ايلام، اصفهان، مازندران و يزد كار خود را آغاز كرده است، گفت: پرتال كودك و نوجوان با هدف ارائه محتواي مناسب و خدمات مورد نياز كودكان و نوجوانان در سراسر دنيا به نشاني WWW.Koodak24.ir راه‌اندازي شده است.

وي افزود: معرفي كتاب‌هاي مناسب براي كودكان و نوجوانان به تفكيك موضوع و گروه سني، بارگذاري كتاب‌هاي الكترونيك، انيميشن، مقالات مربيان، فيلم‌هاي قصه‌گويي، معرفي بازي‌هاي بومي و محلي و ارائه بازي‌هاي مناسب آنلاين و ... در پرتال كودك انجام مي‌شود.

وي گروه ويدئو را يكي از خدمات ارائه شده در اين پرتال اعلام كرد و گفت: در پرتال كودك كاربران مي‌توانند محتوا و آثار خود را با موضوع‌هاي مختلف مربوط به حوزه كودك و نوجوان همچون آموزش، سرگرمي، بازي، علوم، ديني و مذهبي، كارآفريني و مهارت‌هاي زندگي، آموزش‌هاي درسي، محيط زيست، سبك زندگي، فيلم و انيميشن، ... بارگذاري كنند.

زاهدی در ادامه گفت:نظارت بر پرتال توسط شوراي فناوري اطلاعات استان كه شامل مدير كل، معاونين فرهنگي و اداري مالي، كارشناس فناوري اطلاعات، كارشناس حراست و كارشناس روابط‌عمومي و با مسووليت مستقيم مدير كل كانون استان انجام مي‌شود.

وی گفت: كليه محتوا در بخش‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي در سطح درون سازماني و برون سازماني پس از دسته‌بندي جهت بازبيني و غربال‌گري در اختيار كارشناسان واحدهاي مختلف كانون قرار مي‌گيرد و رابط پرتال استان مسئوليت انتشار محتوا بر روي پرتال را بر عهده دارد.

وي عنوان كرد: تجميع محتوا در دو بخش درون‌سازماني و برون‌سازماني انجام مي‌شود كه بخش درون سازماني مربوط به مراكز فرهنگي هنري كانون و بخش برون‌سازماني از طريق ارتباط با ساير دستگاه‌هاي استاني صورت مي‌پذيرد.

زاهدی ادامه داد: محتواهاي جمع‌آوري شده در دو بخش« براي كودك» و« درباره كودك» تفكيك شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی همچنين از مزاياي فني اين پرتال  به قابليت تنظيم خودكار كيفيت پخش فيلم با تعيين هوشمند اتصال كاربر اشاره كرد و افزود: اين پرتال تنها شبكه‌ي مجهز به اين قدرت در سطح كشور است و از نظر فني نيز پرتال كودك با سرويس اشتراك ويدئويي«آپارات» برابري دارد.

زاهدی افزود: بر اساس شيوه‌نامه پرتال كودك در انتشار محتوا بر روي پرتال رعايت موارد قانوني از قبيل: مالكيت محتوا متعلق به كانون باشد، كانون حق انتشار آن را داشته باشد، مدير كل استان پاسخگوي صحت محتواي پرتال مي‌باشند، در تأمين محتواي پرتال به قوانين جمهوري اسلامي ايران و موازين شرعي دين مبين اسلام توجه شود، در تأمين محتواي پرتال از تبليغ افراد، اماكن، سازمان‌ها، موسسات، NGO ها و ... پرهيز شود و منابع تأمين محتوا معتبر باشد ضروري است.

گفتني است «‌پرتال كودك» كانون پرورش فكري به عنوان پايگاه معتبر رسانه‌اي كودك و نوجوان از بهار 96 كار خود را آغاز كرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: