• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-4191-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیر اجرایی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه اداره منابع طبیعی آذربایجان‌غربی:

کانون گرد و غبار در میاندوآب به طور کامل مهار شده است

مدیر اجرایی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه اداره منابع طبیعی آذربایجان‌غربی گفت: کانون گرد و غبار در میاندوآب به طور کامل مهار شده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی مجید موسی‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: کانون های بحرانی میاندواب به خاطر عملیات احیای دریاچه ارومیه مهار و این نوید بخش احیای دریاچه ارومیه است.

مدیر اجرایی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه اداره منابع طبیعی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تاکنون چندین کانون گرد و غبار در شهرستان‌های ارومیه، سلماس و میاندوآب شناسایی و مهار شده‌اند افزود: عملیاتی مانندکاشت بوته‌های گیاهی شورپسند در حدود یک هزار و 418 هکتار و نهال‌کاری در 417 هکتار نیز از سایر اقدامات بوده است.

موسی زاده گفت: هم اکنون در بسیاری از کانون‌های ریزگرد رطوبت کافی در کف زمین وجود دارد که مانع از بلند شدن طوفان‌های نمکی می‌شود.

وی افزود: در صورت احیای کامل دریاچه ارومیه، کانون‌های گردوغبار به خودی خود مهار و دیگر نقش منابع طبیعی در روند احیا به انتهای می‌رسد.

موسی زاده گفت: تاکنون مبلغ 17 میلیارد و 650 میلیون تومان برای مهار آلودگی‌های ناشی از دریاچه ارومیه در استان هزینه شده است.

مدیر اجرایی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در سازمان منابع طبیعی آذربایجان غربی با اشاره به راه اندازی 6ایستگاه هواشناسی در حوزه دریاچه ارومیه گفت:ایستگاه سنجش و پایش فرسایش بادی در شهرستان‌های سلماس، ارومیه و میاندوآب احداث می‌شود و این ایستگاه‌ها کار پالایش و سنجش گرد و غبار را انجام می‌دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: