• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-14690-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیر دفتراستانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی خبرداد:

حفاری 11 کیلومتر از تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه

مدیر دفتراستانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به حفاری 11 کیلومتر از تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه، گفت: اجرای این طرح در سه نوبت کاری و با جدیت دنبال می شود .

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی فرهاد سرخوش در نشست خبری تشریح عملکرد دستگاه‌های اجرایی ذیربط طرح احیای دریاچه ارومیه که ظهر امروز برگزار شد گفت: طول این تونل انتقال آب 36 کیلومتر است و 6 هزار و 200 میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است .

سرخوش اظهار کرد: از سال ۸۸ تا ۹۲ با داشتن 339 میلیمتر بارندگی ۱۳۰ سانت کاهش تراز در دریاچه ارومیه داشتیم که با این روند از ۹۲ تا ۹۶ باید ۱۶۰ سانت کاهش تراز بوجود می آمد و با رخ دادن این اتفاق دیگر دریاچه ارومیه ای وجود نداشت .

وی افزود: خوشبختانه عملیات تثبیت دریاچه ارومیه موفقیت آمیز بوده ضمن اینکه در این میان موفق به مهار ۸۰ درصدی ریزگردهای مربوط به دریاچه بوده ایم .

مدیر دفتراستانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: برخلاف نظر عده ای، ستاد احیا هیچ ردیف تخصیص اعتبار جداگانه ندارد و تمام اعتبارات به ارگان ها، سازمان های مرتبط پرداخت و ارگان های ذیربط آنها را زیرنظر دارند .

وی تصریح کرد: اعلام آمارهای ناامیدکننده از سوی عده ای تنها با هدف دلسرد کردن مردم منتشر می شود در حالی که آمارهای رسمی توسط شرکت آب نیرو و آب منطقه ای بطور روزانه اعلام می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: