• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-1792-5
  • خبرنگار : 44
  • منبع خبر : خبر پوششی

نماینده مردم ماکو، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی:

قانون مناطق آزاد تجاری از ریل خارج شده است/
وضعیت راه های ماکو بسیار نامناسب است

نماینده مردم ماکو، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مناطق آزاد تجاری از ریل خارج شده است.

به گزارش ایسنا آذربایجان غربی عین‌الله شریف‌پور در نشت خبری با اصحاب رسانه افزود: قانون مناطق آزاد تجاری نیاز به باز تعریف و اصلاح ندارد اما در اجرای قانون  از ریل اصلی خارج شده است که تمامی مناطق آزاد تجاری و بویژه منطقه آزاد ماکو باید اولیتمان اشتغال، ایجاد صنایع تبدیلی و تولیدی، پویا نمودن صنعت گردشگردی، بستر سازی برای ورود تکنولوژی به مناطق آزادباشد.

  نماینده مردم ماکو، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی ادامه با بیان اینکه آذربایجان غربی امن ترین استان در مقایسه با سایر استانهای مرزی کشور است افزود: ترددهای غیر قانونی که گاه گداری در مرز ماکو شاهدیم ارتباطی به داعش ندارد و تحلیل غلطی است که به هدف پیوستن به داعش از آذربایجان غربی عبور می کنند.

وی افزود: تابعه های خارجی اغلب به خاطر ناامنی که آمریکا در غرب آسیا ایجاد کرده و برای تامین معیشت و اشتغال قصد تردد غیرمجاز از مرز های استان دارند که با تلاش های نیروهای مرزبانی، نیروهای ارتش، سپاه  از تردد غیر قانونی جلوگیری می شود.

وی مصوبه سنای آمریکا درباره تحریم های ایران گفت: از سال ۵۷ همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی مورد تحریم آمریکا و غرب هستیم، پس نباید بهت زده شویم که مجددا تحریم های جدید بر ایران اعمال شده است.

  شریف پور تصریح کرد: قرار بود بعد از برجام کشور های ۵+۱ بعد از توافق هیچ تحریمی بر علیه ایران نباشد اما آمریکا و غرب در طول تاریخ هیچوقت یه قول هایشان عمل نکرده است و تصمیماتی در برجام یکطرفه بوداما تحریم نباید اراده ملی ما را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه ظریف وزیر امور خارجهبه عنوان قهرمان ملی تلاشهای فراوانی در مذاکرات داشته است افزود:  باید توصیه های مقام معظم رهبری را آویزه گوشمان کنیم چرا که ایشان گفته بودندطرف مقابل مذاکرهصداقت ندارد.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم مذهب به عنوان  ابزار نفاق  استفاده شود افزود:در طول تاریخ  هم زیستی مسالمت آمیز  یکی از رموزات فرهنگی ایرانیان است  لذا از دو قطبی بودن کشور و تفرقه باید جلوگیری کنیم.

شریف پور با بیان اینکه پایین بودن درآمد روستاییان، امروزه دلیل اصلی  افزایش حاشیه نشینی است تصریح کرد: امروزه در بعضی شاخص های استان عقب مانده ایم و دلیل آن پرداخت نکردن به موضوع صنایع تبدیلی و فکر نکردن به بحث ارزش افزوده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت راه های ماکو و حوزه های اطراف آن بسیار نامناسب است افزود: از جاده های مرزی روستاها به عنوان جاده های مواصلاتی استفاده می شود که این امر خلاف قانون و غیر استاندارد است.

وی تصریح کرد: فرسایش خاک در ماکو چندین برابر شده است که این مورد نیز یکی از عوامل مهم خشک شدن دریاچه ارومیه است.

شریف پور گفت :عمده مشکل شهرستان ماکو، شوط و پلدشت پایین بودن کیفیت آب است و مقررشده طبق مطالعات انجام شده آب شرب بعضی روستاها از سد آق چای تامین شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: