• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-16190-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی:

تغییر روش در تصفیه آب مهاباد از اولویت های اصلی استان است

معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: تامین آب شرب و تغییر روش در تصفیه آب مهاباد را از اولویت های اصلی استان است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی تقی كهوریان در سومین جلسه شورای فنی استان درخصوص ارایه گزارش بازدید از كارگروه نظارت از۱۴پروژه عمرانی مهاباد گفت: پروژه برج آبگیر و تصفیه خانه آب شرب مهاباد در افق ۱۴۲۰ مشكل اب مهاباد را حل خواهد كرد.

كهوریان اظهار كرد: تكمیل پروژه برج آبگیر در كمترین زمان ممكن تا بهره برداری از تصفیه خانه در حال احداث ضروری و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

با اشاره به احداث برج آبگیر و خط انتقال آب خام به تصفیه خانه مهاباد تصریح كرد: هدف از اجرای این پروژه افزایش ظرفیت آبرسانی و بهبود كیفیت آب شرب مهاباد بوده كه با پیشرفت فیزیكی ۷۲درصد درحال اجراست.

وی گفت: خاكبرداری ۱۲هزار مترمكعب ،شمع گذاری شمع به طول ۱۵۰۰متر،آرماتوربندی و اجرای دو دهنه پل با پیشرفت ریالی ۷۸درصد انجام شده است.

معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به پروژه تصفیه خانه آب شرب مهاباد كه بروش bot با پیشرفت فیزیكی ۷۰درصد افزود: تصفیه خانه مهاباد با ظرفیت اسمی ۶۴هزار مترمكعب در شبانه روز در حال اجراست كه تاپایان سال ۹۶ به اتمام می رسد.

وی خاطر نشان كرد: پروژه كلینیك تخصصی و غربالگری بیماران سرطانی به مساحت ۶۳۵ مترمربع در داخل بیمارستان امام خمینی مهاباد به دلیل عدم تجهیز اعتبار از منابع وزارتی این پروژه به بهره برداری نرسیده است.

كهوریان  با اشاره به پروژه های نیمه تمام و متوقف شده شهرستان  مهابادگفت:پروژه كمربندی كانی صوفی رشید،پروژه احداث خدمات جامع سلامت شهری،تعریض و بهسازی سه راهی دارلك به مهاباد،پوشش بتنی كانال روستای حاجی خوش مهاباد و ایستگاه پمپاژ روستای دوستعلی مهاباد،بهسازی و اسفالت محور آفان میرسه,پروژه بند انحرافی قویطالو سالن ورزشی فلیفان مهاباد از دیگر پروژه های نیمه تمام شهرستان مهباد بوده كه بدلیل كمبود اعتبارات متوقف شده اند.

كهوریان با اشاره به پروژه متوقف شده مدرسه ۸ كلاسه و سالن ورزشی روستای خورخوره مهاباد اظهار كرد: اسكلت فلزی ساختمان و سوله سالن ورزشی این پروژه احداث شده كه با پیشرفت فیزیكی ۳۵درصد متوقف شده است.

معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی با بیان اینكه دیوار كشی ۳۴۵متر از ساختمان آموزشی این پروژه و محوطه سازی بیش از۲۱۰۰مترمربع انجام شده اظهار كرد: مطالبات پرداخت نشده پیمانكار  این پروژه بیش از ۴ هزار میلیون ریال است.

وی با اشاره به پروژه تامین آب اشامیدنی مجتمع گلینان افزود: این پروژه در قالب تامین آب ۷روستا با حفر ۳حلقه چاه و احداث ۵ كیلومتر خط انتقال و توزیع شبكه با پیشرفت فیزیكی ۴۵درصد با هزینه كرد ۱۲ میلیارد و 52 میلیون ریال در حال اجراست.

كهوریان با اشاره به مشكلات طرحهای عمرانی در دست اجرای استان افزود: شهرداری ها درشرایط مالی سختی هستند كه بدلیل كمبود منابع مالی در اجرای طرحها با مشكلاتی مواجهند كه امید است با بهبود وضعیت در كشور این روند تغییر یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: