• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 968-597-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو:

فرودگاه ماکو بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو از پیشرفت بیش از 90درصدی فرودگاه ماکو خبرداد.

علیرضا جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به آخرین وضعیت فرودگاه منطقه آزاد ماکو افزود: ترمینال فرودگاه منطقه آزاد ماکو از پیشرفت فیزیکی  بیش از 90درصدی برخوردار بوده و در صورت  اتمام ریزه‌ کاری‌های سالن و تجهیز آن، ترمینال این فرودگاه قابل بهره برداری خواهد بود.

وی بااشاره به دایر بودن پروازهای داخلی  دراین فرودگاه  تصریح کرد: در طی هفته ۵ پرواز از این فرودگاه انجام می شود و فعلاً  درمقصدهای ماکو به تهران و بالعکس  انتقال مسافران انجام می شود.

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو با تاکید بر اینکه فرودگاه منطقه آزاد ماکو باید با استانداردهای ملی یکسان باشد تصریح کرد: اگر این استانداردها رعایت شود بعد از تهیه مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری می توان پروازهای خارج از کشور را نیز به چارت پروازی این فرودگاه اضافه کرد.

جمشیدی افزود امیدواریم تا پایان سال جاری با تکمیل و همگام با استانداردسازی فرودگاه، زمینه را برای دریافت مجوز های پروازی خارجی فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه هنوز مقصد های خارجی برای ورود به چارت پروازی فرودگاه منطقه آزاد ماکو تعیین نشده گفت:  باید حضور شرکت‌های هواپیمایی و فعالیت آنها در شهرها سنجیده و در نهایت برگزیده ترین مقاصد و شرکت های هوایی به مردم شریف منطقه ارائه شود.

وی اشتغالزایی برای مردم منطقه را یکی از دست آوردهای راه اندازی این فرودگاه، عنوان کرد و گفت: بابه کار افتادن رسمی این فرودگاه صددرصد برای اشتغال جوانان فرصت های خوبی ایجاد خواهد شد.

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو به کلنگ‌زنی بخش کارگو فرودگاه توسط  دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: پارکینگ فرودگاه ماکو آماده پیمان‌سپاری است.

وی در ادامه به نقش تأثیرگذار فرودگاه منطقه آزاد ماکو بمنظور تسهیل در رفت و آمد و حضور سرمایه گذاران در منطقه اشاره کرد و افزود: با توجه به پتانسیل بالقوه موجود در منطقه در تمامی زمینه‌ها و وجود معادن، بخش های تولیدی، کشاورزی، دامداری وشهرکهای صنعتی ان، ایجادیک فرودگاه بسیار لازم و ضروری بود و احداث این فرودگاه می تواند نقش موثری در توسعه و رونق بخش های اقتصادی  منطقه داشته باشد.

وی با اشاره به مسئله سوخت رسانی به هواپیما گفت: باوجود استقرارماشین واحد سوخت رسان در فرودگاه منطقه آزاد ماکو،احداث جایگاه سوخت رسانی مجزا نیاز اصلی این فرودگاه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: