• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5791-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبرداد:

تولید 8 هزار تن کشمش طی سال زراعی جاری در آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری حدود  8 هزار تن کشمش در استان تولید می شود.

اسمعیل کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه پیش بینی ها مبنی بر تولید 10 هزار تن کشمش در استان بود اظهار کرد: امسال 8 هزار تن کشمش تولید شده که از میزان پیش بینی شده کمتر است.

وی افزود: سطح زیر کشت انگور باغات امسال 21 هزار و 266 هکتار بوده که از این میزان 16 هزار و 411 هکتار آبی و 4 هزار و 855 هکتار آن دیم است.

کریم زاده با بیان اینکه براساس برآورد انجام شده تولید انگور امسال 176 هزار و 265 تن است تصریح کرد: براساس برآوردهای انجام شده پیش بینی می شود نزدیک به 40 هزار تن از انگور تولیدی استان یعنی در حدود 23 درصد تبدیل به کشمش شود که با توجه به فروش انگور تر در بازار، درسال جاری کشمش تولیدی استان درحدود 8 هزار تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به میزان کشمش صادراتی از استان تصریح کرد: سال گذشته  2 هزار و 755 هزارتن کشمش به کشورهای ترکیه، عراق صادر شده که درحدود 4 میلیون دلار ارزآوری داشته و پیش بینی ها در سال جاری نیز مبنی بر همین میزان است.

وی گفت: آذربایجان غربی در تولید کشمش مقام 5 را در کشور بخود اختصاص داده که بیشترین سهم به شهرهای ارومیه، میاندوآب و نقده تعلق دارد.

کریم زاده با بیان اینکه 22 واحد سبزه پاک کنی در استان با ظرفیت 35 هزار و 190 تن در حال فعالیت هستند اظهارکرد: کشمش های تیزآبی، آفتابی و کالیفرنی ازانواع کشمش های تولیدی در استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: