• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-6391-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی خبرداد:

کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در آذربایجان غربی طی سالجاری

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: درصد فارغ التحصیلان بیکار در استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

صادق آهنگری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان طی سال گذشته 4/ 21 در صد بوده که این میزان امسال به 18.6 درصد رسیده است که نشان از کاهش نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی استان است.

وی با اشاره به سهم اشتغال استان در بخشهای کشاورزی،صنعت وخدمات گفت: بیشترین سهم اشتغال در آذربایجان غربی در سالهای گذشته در بخش کشاورزی بوده که با مکانیزه شدن دستگاه های کشاورزی در این بخش، کاهش نیرو داشتیم و در حال حاضر اشتغال غالب در استان و حتی کشور در بخش خدمات است.

آهنگری با بیان اینکه سال گذشته، آذربایجان غربی رتبه 8 کشوری در نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده گفت: امسال رتبه بیکاری آذربایجان غربی 11.6 درصد است.

وی با اشاره به نرخ بیکاری در شهرهای استان طی سال گذشته افزود: در سال گذشته سردشت با 23% بیشترین و ماکو با 6% کمترین درصد بیکاری را داشت.

مدیر توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه دولت طرحهای زیادی برای کاهش بیکاری در حال اجرا دارد تصریح کرد: طرحهای کارورزی که با هدف بکار گیری افراد فوق دیپلم به بالا راه اندازی شده است در جهت کاهش نرخ بیکاری اجرا می شود.

وی ادامه داد: طرح تکاپو ، طرح اشتغال فراگیر،طرح اشتغال روستایی و طرح مشاغل خانگی ازجمله  طرح های درنظر گرفته شده برای کاهش نرخ بیکاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: