• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-6491-5
  • خبرنگار : 16
  • منبع خبر : خبر پوششی

نمایشگاه گلاب محمدی و عرقیات گیاهی خوی افتتاح شد

نمایشگاه گلاب محمدی و عرقیات گیاهی خوی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی نمایشگاه گلاب محمدی و عرقیات گیاهی معطر و آروماتیک به همت هنرستان کشاورزی رهال خوی باحضور مسئولین و پژوهشگران افتتاح شد.

محمود شرفی مدیر آموزش و پرورش خوی در آیین افتتاح این نمایشگاه باتاکید بر توسعه و تجهیز هنرستان های کشاورزی اظهار کرد: باید هنرستان های کشاورزی در عملیاتی کردن تبصره ۷۵ یعنی آموزش به همراه تولید اهتمام لازم را داشته باشند.

وی از دست اندر کاران برپایی نمایشگاه و کارگاه پژوهشی و آموزشی که اقدام به تولید به عرقیات گیاهی استاندارد و مرغوب تشکر و قدردانی کرد.

زینال قاسمخانلو رئیس نمایشگاه گل محمدی و عرقیات گیاهی خوی نیز در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر تولید عرقیات گیاهی در سطح جهان به یک صنعت دانش بنیان تبدیل شده است اظهار کرد : شهرستان خوی با داشتن چهار فصل و آب و هوای مطبوع دارای گل محمدی با کیفیت مرغوب و گیاهای دارویی که استفاده و کاربرد پزشکی مطرح است.

وی افزود: گیاهان دارویی علاوه بر اینکه تاثیر مستقیم در سلامت جامعه و درمان دردهای روحی و جسمی افراد دارند در صورت توسعه و بهره برداری صحیح نقش مهمی در به حرکت در آوردن چرخ های اقتصادی کشور خواهد داشت.

به گزارش ایسنا؛ شهرستان  خوی بعنوان خاستگاه و قطب تولید گل محمدی مرغوب در کشور مطرح است و گیاهان دارویی با کاربرد غذایی و دارویی در بیشتر مناطق آن بصورت خودرو  کشت و برداشت می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: