• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-591-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی خبرداد:

پیش بینی استحصال بیش از 265 هزارتن شکر طی سال جاری در آذربایجان غربی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی از پرداخت بیش از 140 میلیارد تومان از بدهی چغندرکاران استان خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، جعفرصادق اسکندری در بازدید از کارخانه قند ارومیه و با اشاره به اینکه هم اینک پنج کارخانه قند در استان فعال بوده و آذربایجان‌غربی قطب تولید شکر در کشور است اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و 200 هزار تن چغندرقند از کشاورزان خریداری شده و 260 هزار تن نیز ظرفیت تولید شکر در زمان عادی کارخانه‌های موجود است.

وی با بیان اینکه سیاست سازمان صنعت، معدن و تجارت وارد کردن شکر خام است تصریح کرد: برای اینکه کارخانه‌ها فعال‌تر شده و هزینه‌های ثابت کاهش یابد، به دنبال ورود شکر خام هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون آذربایجان‌غربی پس از خراسان رضوی دومین استان در موضوع تولید شکر است.

وی با بیان اینکه قند به عنوان صنعت مادر در استان تلقی می‌شود بیان کرد: از نظر ظرفیت نیز، 16 تا 20 درصد شکر کشور در کارخانه‌های آذربایجان‌غربی تولید می‌شود.

اسکندری با اشاره به اینکه امسال در مجموع رقم 400 میلیارد تومان، مبلغ خرید چغندرقند توسط کارخانه‌ها بوده است افزود: در این رابطه تاکنون 145 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: هم اکنون پیش‌بینی استحصال شکر در سال 96 در آذربایجان‌غربی 265 تا 270 هزار تن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هم اکنون به طور میانگین سه هزار نفر به صورت مستقیم در کارخانه‌های قند استان اشتغال دارند، تصریح کرد: علاوه بر آن هفت هزار نفر نیز به طور غیرمستقیم در بخش‌های مختلف بارگیری، تخلیه، لجستیک و شرکت‌های حمل و نقل فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مبلغ 550 میلیارد تومان ارزش خرید چغندر توسط کارخانه‌ها بوده است بیان کرد: امسال نیز مبلغ 400 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده که به اقتصاد استان تزریق و به دست کشاورزان می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: