• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-3090-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه خبرداد:

سرشماری بیش از یک هزار و 180 راس قوچ و میش در جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه

رئیس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه گفت:یک هزار و 183 راس قوچ و میش در جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه سرشماری شد.

بهزاد شیرپنجه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به سرشماری وحوش در جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه افزود: در برنامه سرشماری وحوش کارشناسان اعزامی از اداره کل به اتفاق کارشناسان و محیط بانان پارک ملی و تشکل های زیست محیطی وحوش جزیره کبودان را در ۲۲ مسیرجزیره آرزو  ۵ مسیر و جزیره اسپیر 10 مسیر سرشماری کردند.

وی ادامه داد: براساس سرشماری اخیر، یک هزار و 30راس قوچ و میش در جزیره کبودان، 144 راس در اسپیر و 9 راس در جزیره آرزو سرشماری شدند.

شیرپنجه  ادامه داد: با توجه به بارندگی ها و باتلاقی شدن مسیر جزیره اشک، امکان سرشماری از جزیره فوق میسر نبوده و بمحض شرایط تردد، سرشماری از جزیره اشک نیز انجام می شود.

وی گفت: در این برنامه سرشماری وحوش جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه، 27 نفر متشکل از نیروی محیط بان، کارشناس و تشکل های زیست محیطی حضور داشتند.

رئیس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه با بیان اینکه هرساله در فصل پاییز سرشماری پستانداران بزرگ جثه جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه انجام می شود اظهار کرد: سرشماری بعدی پستانداران بزرگ جثه در اسفند ماه انجام می شود و پرندگان نیز در فصل بهار سرشماری خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه آخرین سرشماری وحوش جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه اسفند 94 انجام شده بود افزود: طبق سرشماری سال 94، 1600 راس قوچ و میش در جزیره کبودان، 139 راس در اسپیر، 15 راس در آرزو و 166 راس قوچ و میش در جزیره اشک شمارش شده بود.

رئیس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه بااشاره به اهداف اجرای این برنامه تصریح کرد: برنامه سرشماری پائیزی به این دلیل صورت می گیرد که مشخص شود بعداز فصل زایش درگونه های شاخص از اردیبهشت تا خرداد چه تغییری صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: