• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-10090-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس راهنمایی و رانندگی ماکو خبرداد:

صدور بیش از 6 هزار و 700 گواهینامه رانندگی در شهرستان ماکو

رئیس راهنمایی و رانندگی ماکو از کاهش 6 درصدی تصادفات داخل شهری طی هشت ماهه سال جاری در این شهرستان خبرداد.

سرگرد ولی محمدنژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در بحث تصادفات داخل شهری طی هشت ماهه نخست سال جاری 6 درصد کاهش داریم افزود:طی 8 ماه سال جاری هیچ تصادفی در سطح شهر منجر به فوتی نداشتیم و کاهش 200 درصدی تصادفات فوتی در سطح شهر را شاهدیم.

وی بیشترین مراجعه کنندگان به اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان را در رتبه اول، تعویض پلاک خودرو عنوان کرد و گفت: میانگین در طی روز30 الی40 نفر برای تعویض پلاک خودرو خود، به این محل مراجعه می‌کنند.

وی افزود:2 هزارو 611 پلاک خودرو در طول هشت ماه سال جاری از سوی راهنمایی و رانندگی ماکو صادر شده است.

سرگرد محمدنژاد با اشاره به کمی آمار خوردوهای با پلاک منطقه آزاد ماکو نسبت به سایر مناطق آزادکشور، تصریح کرد: یکی از دلایل عدم سوق مردم برای دریافت خودروهای منطقه آزاد ماکو، قانون محدوده تردد خودروهای منطقه آزاد تا سقف 30 کیلومتری است.

وی با بیان اینکه درسطح شهر ماکو 4 آموزشگاه رانندگی داریم افزود: 3 آموزشگاه وظیفه صدور گواهینامه پایه سه و یک آموزشگاه وظیفه صدور گواهینامه پایه دو را دارند.

سرگرد محمدنژاد با تاکید بر اینکه تنها آموزشگاه رانندگی پایه دو درسطح شهرستان‌های پلدشت، چالدران و قره ضیاالدین در شهرستان ماکو مستقر است افزود: متقاضیان از چهار شهرستان مذکور برای اخذ مدرک پایه 2 راهنمایی و رانندگی به شهرستان ماکو مراجعه می کنند.

وی بر نظارت و بازرسی مستمر پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان بر آموزشگاه های سطح شهر  اشاره کرد و گفت: تا به امروز هیچ مشکلی در آموزشگاههای سطح شهر وجود نداشته و این سبب شده است تا گواهینامه های جدیدالصدور از اول سال جاری تا به امروز به 260 جلدبرسد.

رئیس راهنمایی و رانندگی ماکو به فعالیت و ارائه خدمات انتظامی پلیس+10 در شهرستان ماکو اشاره کرد و گفت 4658 فقره گواهینامه در پلیس+10 ماکو در هشت ماهه سال جاری تعویض شده است.

وی ادامه داد: طی 8 ماهه نخست سال جاری در شهرستان ماکو  6 هزار 718 جلد گواهینامه صادر شده است.

رئیس راهنمایی و رانندگی ماکو در ادامه با تاکید بر اینکه، ارائه خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی به شهروندان در شهرستان ماکو 24 ساعته و در طول هفته است افزود: دو کارشناس درسطح شهر از سوی راهنمایی رانندگی ماکو در راستای ارائه خدمات و بررسی تصادفات و مشکلات مردم به صورت تخصصی تر فعالیت دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: