• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1491-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

مدیر جهاد کشاورزی سلماس خبرداد:

پیش بینی تولید بیش از هزار تن هویج در سلماس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلماس گفت: برداشت هویج از زمینهای زراعی زیر کشت این محصول در سطح شهرستان آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از هزارتن هویج در این شهرستان تولید شود.

قادر علی پور در گفت  گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی  با اشاره به اینکه امسال بیش از ۲۰ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت محصول هویج رفته است و عملکرد تولید این محصول 50 تن در هکتار است، افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از هزارتن هویج در این شهرستان تولید شود.

وی به برنامه‌های این مدیریت در جهت افزایش تولید هویج در واحد سطح اشاره و اظهارکرد: نظارت بر نحوه آماده سازی، حفاظت خاک، استفاده از بذرهای گواهی شده و نیز استفاده بهینه از آب از جمله طرح‌های اجرایی جهاد کشاورزی سلماس برای افزایش بازده این محصول در سال زراعی جاری بوده است.

علی‌پور با بیان اینکه شهرستان سلماس قطب اول تولید هویج در آذربایجان غربی است، عدم وجود صنایع تبدیلی و نیز پایین بودن قیمت هویج را از جمله مشکلات هویج‌کاران منطقه عنوان کرد.

وی ادامه داد: این محصول به دو نوع فرنگی و بومی به عنوان کشت دوم بعد از برداشت گندم و جو کشت شده و همه ساله از اواخر آبان ماه برداشت آن در سلماس شروع می‌شود و به طور عمده بیشترین سطح زیر کشت این محصول در مزارع روستاهای حمزه کندی و صدقیان این شهرستان است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلماس تصریح کرد: محصول هویج که یکی از مواد مغذی و سرشار از انواع ویتامین ها و املاح معدنی است به صورت تازه خوی، مربا، حلوا و همراه با انواع غذاهای پخته شده و سالاد به مصرف می رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: