• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-11190-5
  • خبرنگار : 83
  • منبع خبر : خبر پوششی

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی:

بزرگان شیعه و سنی با مذاکره مشکلات را حل کنند

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی برلزوم گفتمان علما برای حفظ وحدت بین شیعه وسنی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی جهانبخش محبی نیا در جشنی که به مناسبت هفته وحدت در مسجد روستای دولت آباد برگزارشد با بیان اینکه نباید اجازه داد که در بین مسلمانان بدبینی به وجود آید تصریح کرد: باید در جهان اسلام برای اتحاد و وحدت بین علما شیعه و سنی  گفتمان انجام شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن از اختلاف مسلمانان سود می برد گفت: اگر گفت و گو بین علمای شیعه و سنی انجام نشود در نتیجه داعش تشکیل شده و بهائیت و وهابیت به وجود می آید.

محبی نیا گفت: وحدت باید قلبی باشد، به این معنی که من شیعه در خصوصی ترین مراسمات خود هم اجازه ندهم شخصی به اهل سنت جسارتی کند و اهل سنت هم به این موضوع تاکید داشته باشند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی 40 سالی که از عمر انقلاب می گذرد بزرگان کشورهمواره بر وحدت تاکید دارند اظهار کرد: باید برگان شیعه و سنی با مذامره مشکلات موجود را حل کنندو ما نیز باید قدر وحدت و این انقلاب و کشور را دانسته و در راستای تقویت وحدت حرکت کنیم.

وی با اشاره به جایگاه اهل سنت در سیستم اجرایی کشور گفت: اهل سنت در جامعه ما حضور پررنگی داشته و در کشور ما به اهل سنت اجازه داده شده در رده های بالای اجرایی و قانون گذاری هم حضور داشته باشند.

محبی نیا گفت: برای باقی ماندن نماینده بوکان در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بسیار تلاش کرده‌ چون یک نماینده سنی در ایران نیز می تواند وزیر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: