• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1691-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبرداد:

پیش بینی تولید بیش از 21 هزار تن خشکبار در آذربایجان غربی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:  پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 21 هزار و 993 تن خشکبار در استان تولید شود.

عبدالله فتح الله زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه سال گذشته 17 هزار و 385 تن خشکبار در استان تولید شده افزود: پیش بینی می شود در میزان خشکبار تولیدی در مقایسه با سال گذشته 4 هزار و 608 تن افزایش تولید را شاهد باشیم.

فتح الله زاده عمده شهرهای تولید خشکبار رادر شهرستانهای ارومیه، میاندوآب و نقده اعلام کرد.

وی با اشاره به فعالیت 52 واحد خشکبار دارای پروانه بهره برداری در استان که 11 فقره دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی و 41 فقره  از سازمان صنعت و معدن و تجارت مجوز دریافت کرده اند اظهار کرد: در سال جاری جواز تاسیس 29 واحد به ظرفیت 15 هزار و 770 تن در استان صادر شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: امسال نیز یک جواز توسعه طرح به ظرفیت 150 تن در آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده است.

فتح الله زاده با اشاره به میزان صادرات خشکبار به کشورهای دیگر تصریح کرد: بنا به استعلام واحدهای تحت پوشش جهاد کشاورزی امسال 650 تن محصول خشکبار از مبادی گمرکات رسمی به کشورهای روسیه، اذربایجان، هلند، ترکیه، بلغارستان و مجارستان صادر شده و با توجه به تولید محصولات باغی استان که امسال ظرفیت مناسبی داشته، 20 هزارتن از محصولات باغی خشک استان روانه بازارهای داخلی و خارجی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: