• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-12290-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس شورای شهر ارومیه:

رسالت اصلی دانشجو، تولید علم است

  رئیس شورای شهر ارومیه گفت: تولید علم مهم ترین رسالت دانشجو است .

رسول اصغر زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به رسالت دانشجو در جامعه امروزی اظهار کرد: امروزه مهم ترین رسالت دانشجو در مقابل موسسات علمی و فرهنگی که قصد تحریم علمی و تحمیل فناوری هاو یافته های علمی خود بما دارند، افزایش بار علمی خود و تولید علم است .

وی با بیان اینکه استکبار ستیزی بدون پیشرفت علمی امکان پذیر نیست ادامه داد: دانشگاهها باید تولید علم کنند و این مهم باید توسط دانشجو با همراهی اساتید باشد تا با تولید علم استکبار ستیزی به شکلی آگاهانه پیش برود .

اصغرزاده با اشاره به نقش تاثیرگذار و مثبت اندیشه دانشجو در جامعه امروزی تصریح کرد: هرزمان که دانشجو و دانشگاه نسبت به موضوعات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با حساسیت و جدیت وارد عمل شده کشور در آن موضوعات موفقتر بوده و به نتیجه مطلوب رسیده اما در مواردی که دانشجو و دانشگاه نسبت به موضوعی بی تفاوت بوده سایر اقشار و جریان های مختلف سیاسی و فکری انچنان که باید موفق عمل نکردند .

رئیس شورای شهر ارومیه با اشاره به 16 آذر و ضمن تبریک روز دانشجو افزود: 16 آذر متعلق به قشر دانشجو است که به عنوان قشری پیشرو در تصمیم گیری های اجتماعی فعال بوده و با نثار خون خود در مقابل آمریکای خیانتکار وقت در برابر استکبار ایستادگی کرد .

وی ادامه داد: این روحیه استکبار ستیزی و ایستادگی نسل به نسل منتقل شده است و امروزه نیز دانشجویان با جهاد علمی و حضور در صحنه های مختلف این راه را دنبال می کنند و با جهاد علمی در برابر استکبار ایستاده اند .

اصغرزاده با اشاره به شرایط فعلی و روز دنیا و با توجه به جنگ نرم و تهاجمات فرهنگی از سوی دشمنان افزود: تاکنون ورود دانشگاه و دانشجو در حوزه های مختلف روز جامعه موثر بوده که امید است این نقش بیش از پیش به سالمترین وجه و بدون هرگونه سیاست زدگی موثرتر ایفا شود .

رئیس شورای شهر ارومیه با اشاره به نقش جنبش های دانشجویی در بصیرت دهی جامعه تصریح کرد: دانشجویان باید خود را به جریانهای فکری و سیاسی خاصی محدود نکنند چرا که بواسطه حضور پررنگ دانشجو در بطن جامعه بسیاری از معضلات حل شده  اما در زمانی که دانشجویان به جریان های سیاسی و فکری خاصی محدود شدند تاثیرگذاری مطلوبی نداشتند .

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی رکن مهمی در دانشگاه است افزود: دانشجویان فارغ از گرایشات سیاسی حول بسیح دانشجویی با جدیت در مقابل تمامی مسائل و ابعاد جامعه وظیفه خود را انجام دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: