• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1394-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

هفتمین سمینار تعامل اقوام و ادیان در آذربایجان غربی برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از ارسال 100 مقاله به دبیرخانه هفتمین دوره سمینار تعامل اقوام و ادیان خبرداد.

 به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حجت الاسلام محمد باقر کریمی در نشست خبری همایش علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفت و گو افزود: تا پایان سال جاری هفتمین دوره سمینار تعامل اقوام و ادیان در 4 محور مهندسی فرهنگی اقوام و ادیان،مدیریت ارتباطات جمعی و همبستگی ،رسانه اقوام ادیان وقدرت نرم ،هم دلی و هم زبانی در حوزه ادیان در ارومیه برگزار خواهد شد که تاکنون 100 مقاله از 10استان برای این سمینار ارسال شده است.

وی تصریح کرد: آذربایجان غربی به خاطر شرایط اقلیمی، جغرافیای و منطقه ای خود و هم مرزی با 3 کشور جز استان های استثنا در امر تنوع و همزیستی دینی ، قومی و مذهبی است.

وی به توطئه استکبار جهانی در فروپاشی ادیان در شرق اسیا به ویژه ایران اشاره کرد و گفت:توطئه و برنامه های کشورهای مختلف به ویژه انگلیس برای فروپاشی ادیان و مذاهب به گفته امام خمینی (ره) سابقه 300ساله دارد که تا الان با بصیرت رهبری و تیز هوشی مردم ایران این توطئه ها خنثی شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه باید ارتباطات بین ادیان عمیق تر شود تصریح کرد:برنامه های زیادی در خصوص افزایش تعامل ادیان و مذاهب انجام شده که نمونه ان ایجاد مرکز اقوام و ادیان در دانشگاه ارومیه است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: