• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-897-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس شورای شهر سلماس تاکید کرد:

لزوم تعامل هرچه بیشتر شورای شهر بامسئولین برای حل مشکلات شهری

 رئیس شورای شهر سلماس بر لزوم تعامل هرچه بیشتر شورای شهر بامسئولین برای حل مشکلات شهری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی،‌ سلیمان خانی در نشست خبری شهردار و رئیس شورای شهرسلماس با اصحاب رسانه این شهرستان با اشاره به روند انتخاب شهردار در سلماس گفت: خوشحالیم که علی رغم طولانی شدن مدت زمان انتخاب شهردار بنا به دلایل مختلف، با کمک اهالی رسانه و راهنمایی مردم توانستیم فردی را انتخاب کنیم که هم رضایت مردمی را داراست وهم از توان و دانش لازم برای این مسئولیت برخوردار است.

خانی بیان کرد: از روز اول اغاز بکار شورای دور پنجم تلاشمان بر حفظ استقلال نظر شورا و پرهیز از سیاست زدگی در امور بودیم  و همچنان با مسئولین ادارات دولتی و نماينده مردم تعامل خواهيم داشت و در عین حال در مقابل تحمیل رای به شورا ایستادگی خواهیم کرد.

وی با اشاره به محدودیت منابع مالی و درامدی شهرداری تصریح کرد: متاسفانه ٧٠درصد منابع درامدی شهرداری در سال جاری تحقق نيافته و با وجود هزینه های عمرانی بسیار بالا در تامین هزینه ها و حقوق بخش خدمات با مشکل مواجه هستیم.

رئیس شورای شهر سلماس تصریح کرد: همه ساله بودجه شهرداری سلماس بصورت تکراری و با الگوگیری از سالهای قبل تدوین می شد اما تلاش اعضای شورای دوره پنجم در تدوین بودجه سال 97 بر اتخاذ برخی تدابیر و پیشبینی برخی موارد در بودجه است تا بتوانیم بودجه متوازنی تنظیم کنیم.

وی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی سلماس نیز گفت: این منطقه که به سازمان همیاری شهرداری های استان واگذار شده بود ولی مبلغ ۳ میلیارد تومان بدهی برای شهرداری سلماس به همراه داشت.

خانی خاطرنشان کرد: شرکت مشاور منطقه ویژه سلماس با کمترین مبلغ بین شرکت ها انتخاب شده و در کمترین بازه زمانی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و در این خصوص نیز نماینده ای تام الاختیار به عنوان دبیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی مشکلات اجرایی را با جدیت در حال پیگیری است.

احسان صدقیانی فر شهردار سلماس نیز در این نشست خبری با خبرنگاران در خصوص ساماندهی مشکل سدمعبر در معابر شهری سلماس، ‌تصریح کرد: تاكنون سد معبر با قرارداد خدمات شهری اداره می شد اما اكنون برنامه ای تدوين کرده ایم كه طي آن بازار تره بار قديم ساماندهي مي شود و دستفروشان به آنجا هدايت مي شوند.

صدقیانی فر افزود: تاكنون بدهی شهرداری ٨ميليارد تومان بوده ولی با این حال عمليات های عمرانی بخصوص آسفالت و فضای سبز انجام شده در سال جاری در مقایسه با دوران قبلي بي نظير بوده است و سعي ميكنيم با طرق گوناگون از جمله تهاتر بدهي ها را پرداخت كنيم .

وی در خصوص آمادگی عوامل شهرداری برای برف روبی در زمستان خاطرنشان کرد: در این خصوص 150 کامیون نمك مورد نياز تامين شده است و و درخصوص ماشین آلات و تجهیزات برف روبی  شهرداري نیز تعمیرات لازم صورت گرفته و  آمادگي کامل برای اقدام در صورت بارش برف را داریم.

شهردار سلماس خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری سلماس در سال گذشته ملبغی بالغ بر ٢٤ميليارد تومان بود و تا امروز ٦٠٪ این بودجه تحقق يافته است و ان شاالله در سال آينده بودجه با محوريت كارهاي عمراني بسته خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: