• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-194-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی:

اولین همایش توسعه گردشگری روستایی و عشایری در ارومیه برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از برگزاری اولین همایش توسعه گردشگری روستایی و عشایری در ارومیه خبر داد.

جلیل جباری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت: با توجه به تاکیدات معاون محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان متبوع مبنی بر توسعه صنعت گردشگری در ابعاد مختلف اولین همایش توسعه گردشگری روستایی و عشایری روز چهارشنبه 6 دی ماه 96 در محل سالن آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: آذربایجان غربی دارای استعدادهای زیادی در زمینه گردشگری است که توانمندیهای روستاییان و عشایر در جذب گردشگران و معرفی فرهنگ آنان می تواند محور اصلی این همایش باشد .

جباری با اشاره به استقبال خوب مخاطبین افزود: خوشبختانه در سالیان اخیر صنعت گردشگری مخاطبین زیادی پیدا کرده و ما هم سعی داریم با توجه به ذوق و علاقه گردشگران زمینه های مختلف این صنعت را در استان معرفی کنیم .

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرین ،‌توسعه طرحهای گردشگری در روستاها ، گسترش سفرهای طبیعت گردی ،‌ جذب تسهیلات جهت ایجاد اشتغال ،‌ ایجاد زیرساختهای گردشگری در روستاها و توانمندسازی جوامع روستایی از اهداف این نشست خواهد بود .

وی افزود: در این نشست سعی خواهیم کرد راه کارهای توسعه گردشگری و تسهیلات و مشوقهای قانونی طرحهای توسعه روستایی و عشایری را با حضور متخصصین امر بررسی کرده و موانع و مشکلات پیش رو را احصاء کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: