• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-294-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر تولیدی

سرپرست اداره میراث فرهنگی ماکو:

تنور مکشوفه در شوط ارزش تاریخی و فرهنگی ندارد

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماکو گفت: تنور مکشوفه در شوط ارزش تاریخی و فرهنگی ندارد.

علی خورابلو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، در خصوص خبری منتشر شده در شبکه مجازی با موضوع حفره ای عجیب و مشکوک در روستای  کندال شوط گفت: متعاقب اخذ خبرهایی مبنی بر کشف شئی مشکوک در عملیات گازرسانی روستای کندال از توابع بخش مرکزی شوط و مشاهده تصاویر آن، موضوع در دستورکار این اداره قرارگرفت.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماکو تصریح کرد: طی بازدید از محل مورد نظر و بررسی میدانی مشخص شد شی مورد نظر در واقع باقیمانده یک تنور محلی بوده که سابقاً در داخل یک واحد مسکونی متعلق به اهالی روستا بوده  است.

وی افزود: براساس اظهارات اهالی روستا در راستای اجرای طرح هادی و تعریض معابر قسمتی از خانه مورد نظر در مسیر معبر اصلی قرار گرفته و تخریب و تسطیح می شود و درحال حاضر همان کوچه اصلی روستاست که عملیات حفرکانال لوله گذاری گاز خانگی درحال اجرا می باشد.

خورابلو با تاکید براینکه تنور مکشوفه جدید بوده و ارزش تاریخی و فرهنگی ندارد تصریح کرد: از تمام همشهریان عزیز که به مقوله میراث فرهنگی ارزش قایل هستند تشکر نموده و درخواست داریم هرگونه اخبار و اطلاعات خود را در مورد حراست و حفاظت میراث تاریخی که هویت ملی کشورمان هستند با اداره میراث فرهنگی شهرستان ماکو در میان بگذارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: