• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2990-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

یک روانشناس و مشاور خانواده بیان کرد:

آموزش نیاز امروز جوانان برای داشتن یک ازدواج موفق

یک روانشناس و مشاور خانواده گفت: در شرایط کنونی جامعه ما و چالش هایی که روزانه جوانان با آن رو به رو می شوند،‌ آموزش نیاز اساسی برای داشتن یک ازدواج موفق است.


به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ،‌ آرزو بیگی در کارگاه عملی آموزشی مهارتهای پیش از ازدواج که به همت موسسه اجتماعی ، ورزشی دانش سلامت و مرکز مشاوره خانواده امیدوار در شهرستان سلماس برگزار شد، با اشاره به بحث های مورد اشاره در این کارگاه گفت: محور‌های اصلی مورد بحث در این مجموعه آموزشی ، آموزش در خصوص فرآیند آشنایی (روند‌ها، ویژگی‌ها و نظریات مربوطه)، عشق (ویژگی‌ها، نظریات و نقش آن در ازدواج) ، انتخاب همسر (ملاکها و معیارها، دلایل ازدواج، عوامل موثر برازدواج موفق) و زندگی مشترک (روند‌های بعد از ازدواج، مهمترین مسائل همسران وچالش‌های زندگی مشترک، فرزند‌دار شدن ) است.


بیگی تصریح کرد: روند افزایشی طلاق در افراد جوان کشور و آسیب زا بودن این پدیده شوم در سطح جامعه و نیز تغییرات ایجاد شده در فرآیند سنتی ازدواج بعنوان امری روانشناختی – اجتماعی اهمیت برگزاری این کارگاههای آموزشی را بیش از گذشته نمایان می کند.


این روانشناس و مشاور اجتماعی خانواده تصریح کرد: تصویری که بسیاری از جوانان از زندگی زناشویی دارند، تصویری است که از زندگی والدین یا دیگر اطرافیان نسل قبل خود دارندو این یکی از چالش هایی است که جوانان با آن روبرو هستند؛ چالش از این جهت که جوانان می خواهند مدرن فکر کنند، اما سنتی زندگی کنند.


وی یادآور شد: شناخت یکی از عوامل اساسی در همسرگزینی است و در این کارگاه اصول شناخت درست از طرف مقابل برای شرکت‌کنندگان ارائه می شود.


همچنین علی احمدنژاد مدیرعامل موسسه دانش سلامت نیز در خصوص اهمیت برگزاری دوره های آمادگی پیش از ازدواج برای جوانان اظهار کرد: برگزاری اين كارگاه سبب افزایش آگاهی ها و ارتقاء سطح سلامت روان دختران در خصوص آموزش های پیش از ازدواج می شود.


احمدنژاد با تقدیر از استقبال پرشور  جوانان در برگزاری چنین دوره هایی،‌ بیان کرد: امیدواریم جوانان عزیز با عضویت در سازمان های مردم نهاد و شرکت در دوره های متنوعی که با اهداف و چالش های روز جامعه ما متناسب است، بتوانند یک زندگی آرام و شاد را برای خود داشته باشند.


در این دوره آخرین اصول و معیار های آشنایی پیش از ازدواج ارائه گردیده و شرکت کنندگان در قالب بحث گروهی به بیان دیدگاه های خود در مورد این معیارها پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: