• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-197-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس جمعیت هلال احمر ماکو:

ارتقای دانش و آگاهی‌ عمومی نقش مهمی در کاهش اثرات حوادث طبیعی دارد

مانور فرضی همزمان با روز ملی ايمنی در برابر حوادث طبیعی در ماکو برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، تمرين عملی بر اساس مانور فرضی اطفای حریق و تخلیه اضطراری با همکاری مشترک هلال احمر، اورژانس ۱۱۵ و آتش نشانی و نیروی انتظامی و سایر ادارات مربوطه در ماکو برگزار شد که سجاد اسماعیل زاده رئیس جمعیت هلال احمر ماکو گفت: این مانور فرضی که  در ساعت ۱۰ امروز سه شنبه در طبقات نهم و دهم  آپارتمانی در ماکو برگزار شد پس از آتش سوزی فرضی در طبقه های مذکور آپارتمان، دستگاه های خدمت رسان با هماهنگی پس از تخلیه مصدومان اقدام به انجام وظایف سازمانی خود کردند.

وی اضافه کرد: این مانور ۳ مصدوم و فوتی فرضی داشت که دو نفر از آنها توسط امدادگران جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی و فوتی ها با کمک اورژانس به بیمارستان  منتقل شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر ماکو، هدف از برگزاری چنین مانورها را موثر در تمرین آموخته های امدادی و ارتقای آمادگی امدادگران جهت ایمنی در برابر حوادث و تبادل تجربیات افراد از طریق تعامل و حضور در مانورهای مشترک عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: ارتقای دانش و آگاهی‌های عمومی و حذف عوامل خطرزا نقش مهمی در پیشگیری و کاهش اثرات حوادث طبیعی دارد.

اسماعیل زاده ادامه داد: با برنامه‌ریزی اصولی و تعهد تمامی دست اندرکاران  در شهرستان، شاهد شهری ایمن، آماده و پاسخگو در برابر حوادث خواهیم بود.

به گزارش ایسنا در این مانور اداراتی از جمله فرمانداری، آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر ، شبکه بهداشت، ادارات گاز،برق، آب و فاضلاب، نهاد های نظامی و انتظامی و غیره شرکت کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: