• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-594-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی تاکید کرد:

ضرورت توسعه گردشگری در مناطق روستایی آذربایجان غربی

مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بر ضرورت توسعه گردشگری در مناطق روستایی استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی جلیل جباری در اولین نشست توسعه گردشگری روستایی و عشایری آذربایجان غربی که در سالن آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد افزود: روستاهای آذربایجان غربی از نظر آثارباستانی وطبیعت ویژگی خاص دارد و تاکنون ۴۹روستای هدف گردشگری دراستان مصوب شده است که غذاها،تنوع فرهنگی واقوام مختلف بخشی از ظرفیت های نهفته درمناطق روستایی است که می تواند فرصت اقتصادی خوبی رابه وجود آورند.

جباری ظرفیت های نهفته گردشگری در روستاها ومناطق عشایری اشاره کرد و گفت: مرمت اماکن تاریخی روستاها جز اولویت های سازمان میراث فرهنگی است.

وی درخصوص بسته حمایتی سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد:بسته حمایتی شامل طرح های ازجمله ایجاد اقامتگاه های بوم گردی و روستایی، اکوکمپ های روستای وعشایری درمناطق دشتک و آواجیق چالدران،جنگلهای سردشت ،طرح های تولیدی بارویکرد گردشگری، ایجاد رستوران های سنتی درمناطق روستایی وعشایری و احیای آبگرم های محلی است.

جباری به تسهیلاتی که در قانون حمایت از توسعه و اشتغال پایدار روستایی وعشایری دراختیار بانک هاقرار گرفته شده اشاره کرد و گفت: از 1.5 میلیارد دلار که دولت دراختیار بانک ها قرار داده ۴درصد سهم آذربایجان غربی است که ۱۵درصد درحوزه گردشگری وصنایع دستی استان قرارگرفته است که این یک فرصت تاریخی برای استان است تا شرایط خوبی برای توسعه گودشگری روستایی وعشایری انجام دهیم.

وی افزود: تاچندسال پیش به اشتغال زایی درحوزه گردشگری روستایی توجه زیادی نمی شد ولی درسال های گذشته باتسهیلاتی که در اختیار طرح های گردشگری که بازده خوبی دارند قرار داده شده،که منجربه ایجاد اشتغال زایی خوبی در روستاها شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: