• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-694-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر پوششی

فرماندار مهاباد:

بانک ها زیربار پرداخت تسهیلات طرح های بوم گردی و گردشگری نمی روند

فرماندار مهاباد گفت: درحوزه گردشگری باید به سوی تصمیم گیری غیر متمرکز حرکت کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ایرج شجاعی در نخسین نشست توسعه گردشگری که در آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان برگزارشد افزود: سیستم تصمیم گیری درحوزه میراث فرهنگی متمرکز است که این سیستم دیگرجواب گوی توسعه گردشگری نیست وباید به سوی تصمیم گیری غیرمتمرکز حرکت کنیم.

شجاعی افزود: باید توزیع قدرت انجام شده و بخش خصوصی وارد کار شود و از تمرکزی کردن تصمیم گیری درحوزه گردشگری جلوگیری کنیم.

وی به برنامه ها و سرمایه گزاری  که دراین بخش انجام شده اشاره کردو گفت: برنامه جامعی برای گردشگری که درآن حساب شده و منطقی اطلاعات گردشگری آذربایجان غربی راپایش کند نداریم .

شجاعی ادامه داد:باتوجه به اینکه استان ما دارای تنوع قومی و طبیعی است ودرهمه مسایل اقتصادی، سیاسی و طبیعی، می تواند جذب گردشگری کند ولی بانکها زیر بار پرداخت تسهیلات به طرح های بوم گردی و گردشگری نمی روند.

فرماندارمهاباد درخصوص  مشکلات گردشگری استان تصریح کرد: با توجه به اینکه ورود یک گردشگر برای ۴نفر شغل ایجاد می کند ولی‌نبود راهنمای گردشگری،راههای نامناسب ،وسایل حمل ونقل فرسوده نبود برنامه مدول از جمله مشکلات گردشگری  و عدم ورود گردشگران به استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: