• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-691-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر پوششی

معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی خبرداد:

ابلاغ 20 میلیارد تومان تسهیلات صندوق توسعه روستایی کشور به آذربایجان غربی

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از ابلاغ 20 میلیارد تومان تسهیلات صندوق توسعه روستایی کشور به آذربایجان غربی خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی تقی کهوریان در نخستین نشست توسعه گردشگری روستایی وعشایری که در سالن آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری آذربایجان غربی برگزار شد افزود: از۲۰میلیارد تومان تسهیلاتی که صندوق توسعه روستایی کشور به آذربایجان غربی درسال۹۵اختصاص داده تقریبا۵۰ درصد آن جذب شد و امسال نیز ۲۰میلیارد تومان ابلاغ شده هنوز به طور کامل جذب نشده است .

وی گفت: کار دولت در بخش گردشگری تسهیل گری و ایجاد زیر ساخت هاست وبخش خصوصی باید در حوزه توسعه  گردشگری ورود کرده و کار کند.

کهوریان با اشاره به اینکه باید همچون دیگر کشورها گردشگری رافرصتی برای اشتغال ببینیم تصریح کرد: الزاماتی برای گردشگری وجود دارد که باید آنها را مبنای کار خود قرار دهیم و مسیرهای گردشگری استان را شناسایی کرده و آنها رابه صورت برنامه جامع دربیاوریم.

وی با بیان اینکه باید جلوی پراکنده کاری ها را گرفت و سازمان یافته عمل کرد اظهار کرد: مجموعه اقدامات اساسی که موجب توسعه و اشتغال پایدار در گردشگری می شود را مشخص کرده و آنها رابین دستگاههای مختلف دولتی وخصوصی تقسیم کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: از اغازسال جاری استان ما،میزبان یک میلیون و۴۰۰هزار نفر مسافران داخلی وخارجی بوده که باید با برنامه ریزی و هدف گزاری  مناسب سالهای بعد  30درصد افزایش داشته باشیم تابتوان از ظرفیت های گردشگری استان استفاده کرد، که این امر باعث افزایش فضای کسب وکار، اشتغال پایدار و توسعه گردشگری استان می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: