• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1093-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس اداره آموزش و پرورش سلماس تاکید کرد:

لزوم همکاری کلیه دستگاه ها و همکاری بین بخشی برای ریشه کنی بی سوادی

رئیس اداره اموزش و پرورش سلماس بر لزوم همکاری کلیه دستگاه ها و همکاری بین بخشی در ریشه کن کردن بی سوادی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه آذربایجان غربی، رییس آموزش و پرورش، رئیس اداره سواد آموزی و نیز کارشناس مسئول سواد آموزی شهرستان سلماس به مناسبت فرا رسیدن هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی (ره) با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند که در این دیدار رسول موسی زاده ضمن ارائه گزارشی از عملکرد آموزش و پرورش در گسترش سواد آموزی در بخش های مختلف شهرستان،‌ گفت: در راستای تحقق هر چه بیشتر اهداف نهضت سوادآموزی خواستار همکاری کلیه دستگاه ها و همکاری بین بخشی در دستگاههای مختلف هستیم.

وی با تاکید بر لزوم برطرف سازی مشکلات سد راه باسوادی مردم،‌ خاطرنشان کرد: اکثر افراد کم سواد و یا بی‌ سواد به دلایل مختلف از جمله مشغله کاری و مشکلات اقتصادی به دنبال با سواد شدن نمی روند و با برطرف کردن این مشکلات مردم به سوادآموزی راغب تر می شوند.

حجت الاسلام سید محمد موسوی امام جمعه سلماس نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت علم و سوادآموزی به عنوان تکلیف هر مسلمانی اظهار کرد: نهضت سواد آموزی با هدف مقابله با معضل بی سوادی و ایجاد فرصت یادگیری برای همه اقشار مردم تشکیل شد .

موسوی افزود: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تلاش های بسیار زیادی در امر سواد آموزی صورت گرفته و اکنون نیز شاهد اقدامات خوبی در راستای ریشه‌کن نمودن بی‌سوادی در جامعه توسط این نهاد هستیم.

امام جمعه سلماس همچنین بر لزوم افزایش تلاش های  عوامل نهضت سواد آموزی شهرستان در گسترش سواد و علم در بین مردم،‌ تاکید کردو افزود: علم و سواد‌آموزی نقش اصلی را در گسترش فرهنگ دینی و اسلامی ما دارد و تنها با آموزش و گسترش سواد،‌ مردم خواهند توانست تعالیم دینی را نیز فرا بگیرند.

علیرضا رضایی  رئیس اداره سواد آموزی سلماس نیز گفت: مهم‌تر از فعالیت در عرصه نهضت سواد آموزی، تداوم آموزش برای افراد نوسواد در مقاطع تحصیلی بالاتر است .

رضایی گفت: امام خمینی(ره) بحق با اعلام نهضت سواد آموزی در جهت ریشه کنی جهل و بی‌سوادی گام‌های بزرگی در جامعه ایران اسلامی برای رشد علم و دانش برداشتند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: