• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-894-5
  • خبرنگار : 16
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی تاکید کرد:

لزوم هم‌افزایی و مشارکت همه دستگاه‌ها برای حفظ ابنیه تاریخی

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت : تمامی ادارات وظیفه خود را در قبال میراث فرهنگی انجام دهند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی جلیل جباری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه میراث فرهنگی خوی اظهار کرد : حفظ و احیای میراث فرهنگی و آثار تاریخی وظیفه همه مردم و تمامی ادارات است.

وی بابیان اینکه شهرستان خوی دارای ابنیه ها و آثار تاریخی و میراثی ارزشمندی است تصریح کرد : در این راستا امسال اداره کل میراث فرهنگی مبلغ ۱۶ میلیارد اعتبار برای مرمت و تعمیر راسته خرازان بازار تاریخی خوی اعتبار صرف کرده است.

جباری ضمن تشکر از زحمات شهردار و شورای شهر خوی در همکاری با میراث فرهنگی برای احیای آثار تاریخی خوی اظهار کرد : مجموعه شورای و شهرداری خوی در احیای بافت سنتی و آثار تاریخی خوی همکاری خوبی دارند .

وی ادامه داد : بهتر است طرح ها و پروژه های میراثی را با اولویت بندی انجام دهیم تا شاهد اثر بخشی و به ثمر رسیدن طرح ها باشیم .

عابدی فرماندار خوی هم در این جلسه با اشاره به جایگاه ارزشمند تاریخی و میراثی خوی اظهار کرد : با تمامی توان برای بالفعل نمودن آثار تاریخی و میراثی خوی تلاش خواهیم کرد .

وی تصریح کرد : شهرستان خوی دارای پیشینه قوی فرهنگی ، مذهبی و تاریخی است.

شریف اظهارکرد: کمیته ای برای پیگیری مصوبات در خصوص احیای آثار تاریخی خوی تشکیل شود تا نهادها وظایف خودشان را انجام دهند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: