• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1391-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس اتحادیه میوه و تره بار ارومیه:

ارومیه نیاز به میدان میوه و تره بار جدید دارد

رئیس اتحادیه میوه و تره بار ارومیه گفت: ارومیه نیاز به میدان میوه و تره بار جدید دارد.

قاسم عزتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: میدان میوه و تره بار ارومیه با مساحت 18 هکتار مترمربع دارای 300باب مغازه است که به یک میدان جدید مرکزی با مساحت 100 هکتار نیاز داریم علاوه بر این احتیاج ویژه به یک باسکول ویژه از نیاز اساسی میدان میوه و تره بار ارومیه است.

عزتی در خصوص مشکلات میدان میوه و تره بار ارومیه با بیان اینکه تاسیس یک کارخانه بسته بندی و سورتینگ بهداشتی و مناسب برای بسته بندی محصولات در کنار میدان از نیاز های دیگر میدان میوه و تره بار ارومیه است اظهار کرد: به دنبال پیاده سازی پروژه بسته بندی، سورتینگ و صنایع تبدیلی میوه در ارومیه هستیم اما متاسفانه هنوز زیرساخت های آن فراهم نشده است.

وی در خصوص قیمت میوه در بازار ارومیه تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته قیمت میوه در بازار ارومیه افزایش نداشته  بلکه با کاهش قیمت 20 الی 30 درصدی روبرو بودیم.

 رئیس اتحادیه میوه و تره بار ارومیه گفت: در تابستان روزانه بیش از 6هزارتن و در زمستان 3هزار تن میوه از این میدان تره بار به شهرهای دیگر صادر می شود.

عزتی در خصوص صادرات میوه به خارج از کشور اظهار کرد: امسال از میدان میوه و تره بار ارومیه انگور و سیب درختی به کشورهای دیگر صادر شده که انگور به کشورهای روسیه و کشورهای عربی و سیب به افغانستان ،پاکستان، هند و عراق بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: