• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-7990-5
  • خبرنگار : 83
  • منبع خبر : خبر پوششی

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی:

قاچاق میراث فرهنگی از آسیب به تهدید تبدیل شده است

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: قاچاق میراث فرهنگی از آسیب به تهدید تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، سرهنگ حسن محمدی در جلسه تعامل بین ارگانهای دخیل در امر حفاظت از میراث فرهنگی شهرستان میاندوآب افزود:  قاچاق میراث فرهنگی از جمله جرائم سازمان یافته ای است که در حال حاضر از آسیب به تهدید تبدیل شده است و در اکثر حفاری های غیرمجازی که انجام شده است یک نفر از اهالی روستا قربانی این باندها می شود.

وی تصریح کرد: به دلیل محدودیت نیروی انسانی حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی استان در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه در طول سال جاری در آیتم هایی مثل نظارت و سرکشی و پیشگیری و دستگیری ها در سطح استان 120 درصد افزایش داشته ایم ، افزود: برای اینکه بتوانیم صیانت از این آثار را بهبود ببخشیم نیاز است در این راه دهیاران،نیروهای بسیج ، بخشداری ، همیاران میراث فرهنگی تعامل بیشتری با سازمان داشته باشند.

سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی یکی از استان های غنی در زمینه آثار تاریخی و فرهنگی است، گفت: اگر حفاظت از آثار باستانی مورد توجه قرار نگیرد ارزش های ملی و فرهنگی ما به خطر می افتد.

وی ادامه داد: اجتماعی کردن مبارزه با تخریب های فرهنگی باید مدنظر قرار گیرد و در این راستا تلاش های بی منت و جهادی لازم است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بااشاره به اینکه کاوش آثار باستانی هزینه و بودجه بسیاری نیاز دارد گفت:مسئله اولویت دار صیانت از این آثار تاریخی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: