• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2791-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل گمرک بازرگان خبرداد:

افزایش 70 درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز طی سال جاری در مرز بازرگان

مدیرکل گمرک بازرگان از افزایش 70 درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز در مرز بازرگان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی ،علی معصومی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  قاچاق کالا و ارز را از عوامل تهدیدکننده در اقتصاد کشور می توان برشمرد تصریح کرد: در این راستا طی سال جاری ۷۰ درصد در بحث کشفیات قاچاق کالا و ارز در گمرک بازرگان افزایش داشتیم که تعداد ۷۰۰ پرونده تا به امروز در این خصوص تشکیل شده است.

معصومی، بحث واردات بی رویه و غیر ضروری را عامل مهم و تاثیر گذار در اقتصاد کشور دانست و گفت: طی سه ماه گذشته بیش از ۳۰۰ هزار تن کالا معادل ۲۵۰ میلیون دلار به کشورمان جنس وارد شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین کالاهای وارداتی غیر ضروری است که از آن می‌توان به لوازم یدکی لوازم خانگی لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد.

معصومی با تاکید بر اینکه باید واردات به کشور ساماندهی شده و از ورود اجناس غیر ضروری به کشور خودداری شود، افزود: ۵ هزار تومان البسه طی ۱۰ ماهه سال جاری از این مرز وارد کشورمان شده است، در حالی که این اقدام زمینه را برای شکوفایی و توسعه کارخانجات کشورهای صادرکننده فراهم می سازد و کارخانجات تولیدی لباس کشورمان یک گام به سوی تعطیلی کشیده می شوند.

وی بر نقش استراتژیک گمرک بازرگان و تاثیر این دروازه در اقتصاد جامعه اشاره کرد و افزود: طی سال جاری بیش از ۱۰۵ هزار تن کالا به ارزش ۶۰ میلیون دلار به خارج از کشور از این مرز صادر شده است.

مدیرکل گمرک بازرگان در ادامه افزود: در مقدار صادرات کالا از مرز بازرگان در مقایسه با سال گذشته از لحاظ وزن، ۲۵ درصد افزایش را شاهد هستیم.

مدیرکل گمرک بازرگان بر آمار و روند ورود و خروج تریلی های حامل بار از این گمرک اشاره کرد و گفت: طی ۱۰ ماهه سال جاری، ۴۵ هزار کامیون از گمرک بازرگان خارج شده و تعداد ۱۰۰ هزار کامیون وارد کشور شده است.

وی از افزایش درآمد این گمرک به میزان ۱۰ درصد خبر داد و افزود: درآمد گمرک بازرگان در سال جاری به ۲۴۰ میلیارد تومان رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: