• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2991-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت آذربایجان غربی خبرداد:

ارزآوری بیش از 40 میلیون دلاری صادرات روغنهای سبک از آذربایجان غربی

رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی از لحاظ تنوع ماده معدنی رتبه سوم کشوری را دارد.

جعفر صادق اسکندری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: آذربایجان غربی از لحاظ تنوع ماده معدنی رتبه سوم کشوری و از نظر تولید برخی از مواد معدنی از جمله طلا ،سنگ آهن، میکا و انواع سنگ های تزیینی مستعدترین استان در سطح کشور ست.

وی بااشاره به اینکه در حال حاضر از 68 نوع ماده معدنی شناسایی شده در کشور 38نوع آن در آذربایجان غربی است گفت: تعداد 766 واحد فرآوری مواد معدنی در استان فعال است که بیشترین واحد مربوط به شهر ارومیه با 251 واحد و بعد از آن مربوط به شهر میاندوآب با 101 واحد فرآوری است.

اسکندری با اشاره به اینکه تا کنون 4 فقره نمایشگاه تخصصی سنگ و صنایع معدنی در آذربایجان غربی برگزار شده تصریح کرد: کالاهای صادرشده از استان در 9 ماه سال جاری شامل انواع روغن های سبک و فرآورده هابجز بنزین،سیمان سفید،سنگ خارا،قیر نفت،نفت یا روغن های معدنی قیری بوده که دارای ارزش دلاری بیش از 42 میلیون و 742 هزارو 571 دلار بوده است.

وی در خصوص اهمیت فرآوری صنایع معدنی علم فراوری مواد معدنی و با بیان اینکه آنچنان  دارای اهمیت است که بدون انجام این فرایند عملا فعالیت های معدنی که پایه اکثر فعالیت های اقتصادی هستند با چالش های جدی روبرو می شود اظهار کرد:  انجام عملیات فراوری موجب افزایش ارزش افزوده ماده معدنی و در نتیجه فعالیت های معدنی از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: